שתף קטע נבחר

הפרקליטות תבקש להטיל קלון על ח"כ הנגבי

ל-ynet נודע שפרקליט המדינה לדור צפוי להודיע ליועץ המשפטי לממשלה שהפרקליטות תבקש להטיל קלון על השר לשעבר, שהורשע בעבירה של עדות שקר. מי שיכריע בעניין הוא וינשטיין

האם ח"כ צחי הנגבי בדרך החוצה מהחיים הציבוריים? כחודש לאחר שהשר לשעבר זוכה מעבירות של מרמה, הפרת אמונים ושוחד בחירות ומנגד הורשע בעבירה אחת - עדות שקר בפרשת המינויים הפוליטיים, מתגבשת בפרקליטות החלטה כי יש לבקש להטיל עליו קלון. ל-ynet נודע כי בימים הקרובים צפוי פרקליט המדינה, משה לדור, להודיע על כך ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין. אם בית המשפט יטיל עליו קלון, הדבר יביא לסוף הקריירה הפוליטית של חבר הכנסת.

 

אתמול (יום א') היה אמור להתקיים דיון ראשון בלשכתו של היועץ, שם

 היו אמורים נציגי הפרקליטות להביע בפני וינשטיין את דעתם. אולם, בעקבות סיבות טכניות הדיון בוטל ויתקיים בימים הקרובים.

 

וינשטיין עצמו, שיהיה זה שיחליט האם לבקש הטיל קלון על ח"כ הנגבי, טרם גיבש את עמדתו בנושא. לאחר שישמע את דעת התובעים ואת דעתו של פרקליט המדינה והמשנים שלו - יחליט בעניין. בפרקליטות חוששים שעברו "הסנגוריאלי" של וינשטיין ישפיע עליו שלא לבקש קלון, אולם מצד שני בפרקליטות סבורים כי הרשעה בעבירה חמורה של עדות שקר של איש ציבור בכיר, תחייב את היועץ להכריע בעד בקשת קלון.

 

בנוסף לכך ממליצה פרקליטות מחוז ירושלים, בגיבויו של לדור, להגיש גם ערעור נגד זיכויו של שותפו של הנגבי לכתב האישום, שמואל הרשקוביץ, שזוכה בשל טענת ההגנה מן הצדק. להחלטה האם להגיש ערעור בנוגע להרשקוביץ תהיה מעין "הצהרת

 כוונות" לגבי הנגבי עצמו, כשהפרקליטות תחכה עד לגזר הדין בעניינו של השר לשעבר ורק לאחר מכן תחליט האם להגיש ערעור על הסעיפים בהם זוכה.

 

בפרקליטות יצטרכו להכריע בשאלת הערעור נגד הרשקוביץ עד לתחילת חודש ספטמבר, אז יעברו הימים שיש ברשותם כדי להגיש ערעור. באמצע החודש הבא מתוכננים שני ימי דיונים בעניין הטיעונים לעונש של הנגבי ועד אז יצטרך היועץ להחליט האם לבקש מבית המשפט לגזור קלון על הנגבי או לא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנגבי בהכרעת הדין בבית המשפט
צילום: גיל יוחנן
לדור. יבקש קלון
צילום: יוני רייף
מומלצים