שתף קטע נבחר

"התקופה היפה בחיי": תמונות עם פלסטיני כפות

צעירה מאשדוד פרסמה בפייסבוק תמונות מתקופת השירות הצבאי, בהן היא מדגמנת לצד פלסטינים כפותים ומכוסי עיניים. "הכי סקסי לך ככה", כתבה לה אחת מחברותיה. צה"ל: "זו התנהגות בוטה ומכוערת, הפרטים הועברו לידי המפקדים"

"מעניין אם יש לו פייסבוק! אני חייבת לתייג אותו בתמונה". לא, לא מדובר בחבר מהשירות הצבאי, אלא בעציר פלסטיני כפות שעיניו מכוסות בפלנלית, שתמונתו הופצה ברשת החברתית "פייסבוק" על-ידי צעירה שהשתחררה לא מכבר מצה"ל. את התמונות היא צילמה בעת שירותה הצבאי.


החיילת עדן עם הפלסטינים העצורים

 

עדן, תושבת אשדוד, הצטלמה עם העצירים הפלסטינים ככל הנראה ב-2008. באלבום שכותרתו "צבא... התקופה הכי יפה בחיי :)" היא פרסמה את התמונות בתחילת החודש, בהן היא נראית מדגמנת בתנוחות שונות לצד העצירים.

התמונות הופצו עד מהרה באינטרנט - וגם גולשים שאינם נמנים עם חבריה יכלו לצפות בהן. לאחר הפרסום, הוסרו התמונות מהאתר.

 

גולשים רבים הגיבו בזעזוע, חבריה הגיבו בהתלהבות. "הכי סקסי לך ככה", כתבה אחת מהחברות - שזכתה לתשובה מבודחת: "כן אני יודעת חח ואו אמא איזה יום זה היה תראי איך הוא משלים לי את התמונה, מעניין אם יש לו פייסבוק! אני חייבת לתייג אותו בתמונה! חחח".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "על פניו, מדובר בהתנהגות בוטה ומכוערת של החיילת. לאור העובדה שהיא השתחררה בשנה שעברה, הועברו כל הפרטים לידי המפקדים".

 

מנכ"ל הוועד הציבורי נגד עינויים, ישי מנוחין, מסר בתגובה כי "התמונות הקשות משקפות נורמה של התייחסות לפלסטינים כאוביקט ולא כבני אנוש. זו התייחסות שמתעלמת מתחושותיהם כבני אדם ומזכויותיהם לפרטיות".


"נהנתה מהשפלת העצורים"

 

מנוחין אמר כי "התנהגותה של החיילת המצולמת היא תוצר של תרבות הרווחת בצה"ל, שלא מחשיבה את הפלסטינים כבני אדם בעלי זכויות. נראה כי החיילת שהעלתה את התמונות לפייסבוק נהנתה מהשפלת העצורים והתעלמה מזכותם לאי פרסום תמונותיהם במצבים משפילים באינטרנט וללא ידיעתם. היא עצמה הייתה משתוללת אם היו מפרסמים את תמונתה בתנוחות משפילות ברשת ללא אישורה".

 

הידיעה הראשונית התקבלה באי-מייל האדום

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונות בפייסבוק. "הכי סקסי"
מומלצים