שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רה"מ על המכתב: שרה תמיד עוסקת במצוקה

  נתניהו, שהפעיל על השרים לחץ לאישור ההחלטה לגרש את ילדי הזרים, מביע אמפתיה: בהתייחסות ראשונה למכתבה של אשתו לשר ישי, אמר ראש הממשלה ביוון כי "הדבר טבעי. היא תמיד מדברת על איך לעזור לילדים, לקשישים ולניצולי שואה"

  אחרי שהצביע בעד והפעיל בליץ על השרים כדי לתמוך בהחלטה לגרש 400 מילדי העובדים הזרים, נזכר הערב (ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו להביע אמפתיה כלפיהם. נתניהו התייחס בביקורו ביוון למכתבה של אשתו שרה לשר הפנים אלי ישי, בבקשה לבטל את הגירוש, ואמר כי "הדבר טבעי, נוכח העובדה שהיא עוסקת יום יום במצוקות של ילדים".

   

  בהתייחסות ראשונה של נתניהו למכתב של רעייתו, אמר ראש הממשלה כי "מקובל שנשות מנהיגים בכל העולם מביעות דעתן בנושאים אלו. אשתי תמיד מדברת איתי על איך לעזור לילדים, לקשישים ולניצולי שואה ובמקרה הזה. טבעי שמי שרואה מצוקות אלו ביום-יום מביעה את דעתה. הדברים שעשתה ואמרה בנושא זה יוצאים מהלב ונכנסים אל הלב - הלב שלי ולבם של אחרים".

   

  בביקור הראשון של ראש ממשלה ישראלי ביוון זה יותר מ-20 שנה, עדכן נתניהו את ראש ממשלת יוון בצעדים שהוא מתכנן על מנת להניע את המשא ומתן. "קבענו תוכנית עבודה לקידום שיחות ישירות, אני מקווה שהן ייפתחו בקרוב", אמר נתניהו, אך בינתיים הנשיא הפלסטיני אבו מאזן לא הסכים לנטוש את שיחות הקרבה ולעבור למסלול הישיר. "אנחנו מוכנים ללכת לקהיר, לוושינגטון ולכל מקום כדי להתניע את התהליך".


  נתניהו ופפנדראו. ביקור גומלין (צילום: רויטרס)

   

  הפגישה בין נתניהו לראש הממשלה היווני ג'ורג' פפנדריאו נמשכה כשעתיים, חצי שעה יותר מהמתוכנן. פמלייתו הגדירה את הפגישה כחמה וטובה מאוד. זהו ביקור גומלין של נתניהו לאחר שלפני שבועות אחדים ביקר בישראל פפנדריאו בביקור ראשון של ראש ממשלה יווני בארץ. ישראל מבקשת להדק את הקשרים עם יוון ולייצר ברית עם אתונה, על רקע התרופפות היחסים עם טורקיה. 


  הפגנה מחוץ לפגישת נתניהו עם פפנדריאו (צילום: רויטרס)

   

  "אני יודע שתיירים ישראלים רבים מאוד יבואו ליוון. זו ארץ מאתגרת, מעניינת ויפה", אמר נתניהו על רקע הירידה  המשמעותית מאוד של כמות התיירים הנוסעת לטורקיה. "שוחחנו על אפשרות הבאת מאות אלפי תיירים מרחבי העולם לביקור משולב באתונה ובירושלים – שתי אבני יסוד של התרבויות המערביות".

   

  נתניהו הגיע לאתונה עם רעייתו וצפוי לפגוש פרט לראש הממשלה היווני גם את הנשיא ואישים נוספים. כמו כן, הוא יבקר בבסיס חיל הים היווני על ספינה שנרכשה מישראל. נתניהו, שצפוי לשוב ארצה מחר בלילה, ייפגש גם עם נציגי הקהילה היהודית ביוון.

   

  זהו ביקורו הרשמי הראשון של ראש ממשלה ישראלי ביוון, לפחות על פי דבריו של נתניהו. במשרד החוץ בירושלים אומרים כי על פי רישומי המחשב שבידם, זהו ביקור ראשון לפחות מזה 20 שנה.

   

  Read this article in English 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו, היום ביוון
  צילום: AP
  הפגנה נגד ישראל מחוץ לפגישה באתונה
  צילום: רויטרס
  מומלצים