שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשת"פ ברח מהרשות: דרש מקלט מטורקיה
  לפני ארבע שנים הוא התבצר בשגרירות בריטניה, הפעם נורה בשגרירות הטורקית: נדים אינג'אז, שטען כי מפעיליו בשב"כ ניסו לשכנע אותו לחסל את ברגותי, הידרדר לפשע לאחר שלא קיבל אשרת עבודה. אחרי ששוחרר מהכלא, נדחתה בקשתו לאשרה - והוא החליט לפעול

  הכתובת על תקרית הירי בשגרירות טורקיה היתה על הקיר, וכבר כמה שנים. הפלסטיני נדים אינג'אז, שנורה ברגלו בתוך שגרירות טורקיה ומצבו בינוני, התבצר כבר ב-2006 בשגרירות הבריטית. אינג'אסה הופעל בעבר כמשת"פ של השב"כ בשטחים, הביא מידע רב לישראל - והפך בעקבות כך למבוקש ברשות הפלסטינית.

   

  גורם ביטחוני ברשות אישר ל-ynet כי הוא מבוקש בעוון שיתוף פעילה ובגידה, במשפחתו מסרבים לפי שעה להתייחס לכך.

  "אם הם לא יתנו לי לעוף מהמדינה הזאת אני אשרוף את השגרירות איתם ואיתי ביחד", אמר אינג'אז, רגע לפני שנכנס לשגרירות - ונורה.

   

  לאחר שהתבצר בשגרירות הבריטית לפני ארבע שנים, הוא ביקש לקבל אשרת שהייה ואישורי עבודה, אלא שבמקום זאת קיבל אך ורק אישור להישאר בארץ, מבלי לעבוד. בעקבות כך הוא הידרדר לפשע - החל לגנוב והסתבך בעבירות פליליות, בגינן נכלא.


  שוטרים מחוץ לשגרירות טורקיה, היום (צילום: ירון ברנר)

   

  בא כוחו, עו"ד אביטל חורף, אמר כי אינג'אז פנה אליו עוד בהיותו בכלא, בבקשה להסדיר את שהותו בישראל: "עתרתי לבג"ץ על מנת להסדיר את הנושא עוד לפני שהוא משתחרר מהכלא וכדי לקבל צו ביניים שימנע את גירושו לשטחים, שם מחכה לו גזר דין מוות.

   

  הבג"ץ עצמו הוגש על מנת להסדיר באופן חוקי את אשרת שהייתו ועבודתו בישראל, אולם לפני בדיון בבג"ץ לפני כשבועיים הוחלט לבטל את צו הביניים".


  ההשתלטות על אינג'אז ב-2006 בשגרירות בריטניה (צילום: ניב קלדרון)

   

  הפרקליט סיפר שכאשר אינג'אז שוחרר מהכלא, הוא הורד במחסום וברח שוב לישראל. שעות לפני התקרית הוא יצר קשר עם חדשות ערוץ 2 וסיפר

   כי הוא דורש מקלט מדיני בחו"ל. הוא טען כי בעבר היה משת"פ של השב"כ ומפעיליו אף ניסו לשכנע אותו ב-2002 לחסל את מרואן ברגותי. "היום הוא נכנס לשגרירות הטורקית על מנת שכך יוכל לפתור את הבעיה שלו ולקבל מקלט מדיני", אמר עורך דינו.

   

  על השאלה היכן עומד הטיפול שלו, ענה עו"ד חורף: "אני מחזיק את כל המסמכים והאישורים על היותו של אינג'אז משתף פעולה. מן הראוי היה שאדם שכזה יקבל אישורי שהייה ויוכל להתגורר בישראל ולא לחכות לגזר דין המוות שלו. ביטול צו הביניים בבג"ץ לא הותיר לו הרבה ברירות, והוא שוב נאלץ לבצע מעשה שכזה להיכנס לשגרירות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המשת"פ ברח מהרשות: דרש מקלט מטורקיה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי אלגרט
  נדים אינג'אז. נורה בשגרירות
  צילום: אלי אלגרט
  שגרירות טורקיה בתל-אביב
  צילום: זיו ריינשטיין
  מוצר השנה
  מומלצים