שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרס ברנשטיין לספר עברי מקורי לא יוענק השנה

  הסיבה: חברי ועדת הפרס לא הגיעו למסקנה חד משמעית כנדרש בתקנון. פרס בתחום השירה יוענק לאלמוג בהר ופרס המחזה יוענק לצפריר קולת

  חברי ועדת פרס ברנשטיין לספר עברי מקורי מחיי הארץ החליטו שלא להעניק השנה את הפרס, לאחר שלא הגיעו להסכמה לגבי הזוכה. הפרס, בסכום 50 אלף שקל, יצורף למכלול פרסי ברנשטיין שיוענקו ב-2011, כך נמסר מהתאחדות הוצאות הספרים בישראל המנהלת את הפרס.

   

  "תקנון ברנשטיין מחייב החלטה אחידה וגורפת של כלל חברי ועדת הפרס", אומרים בהתאחדות ל-ynet, "כיוון שלא הושגה הסכמה, הוחלט להעניק בשנה הבאה שני פרסי פרוזה". בהתאחדות מעדיפים שלא לחשוף את שמות חברי ועדת הפרס. בשנה שעברה הוענק הפרס בקטגוריה מקבילה שהוגדרה בעבור רומן עברי ל"קול צעדינו" מאת הסופרת רונית מטלון.

   

  פרס ברנשטיין לספר שירה עברי מקורי בסכום 25 אלף שקלים הוענק השנה למשורר אלמוג בהר על ספרו "חוט מושך מן הלשון", שראה אור בהוצאת "עם עובד".

   

  חבר השופטים בקטגוריה זו כלל השנה את מאיר ויזלטיר, חנן חבר ואורית מטל שכתבו בין היתר בנימוקיהם למתן הפרס: "בהר כותב במאה ה-21 פיוט פוסט-מודרני שעיקרו שירה תיאולוגית על סיפה של הדת, שיונקת מן החסידות ושחוזרת ושואלת איך תבוא הגאולה. אבך שירתו שואלת גם יותר מכך – היא שואלת האם השירה יכולה להביא את

  הגאולה. ניתן לראותו כפייטן שכותב עבור טקסים ופולחנים של הקהילה שבתוכה הוא חי".

   

  פרס למחזה עברי מקורי, בסכום של 25 אלף שקלים, הוענק למחזה "יריחו" מאת צפריר קולת. חבר השופטים בקטגוריה זו שכלל השנה את בן עמי פיינגולד, דן אוריו ומירי טל, כתב בין היתר בנימוקיו לבחירה: "המחזה מצטיין באפיון מאוד מרשים של הטיפוסים השונים.

   

  "המחזאי אינו מנצל את הפיקנטיות של הנושא, אלא מציג את הדברים עם הרבה הומור ואירוניה בטון ובמינון הנכון. יש בו כמחזה מקראי גם תרומה מקורית וחשובה הן למחזה העברי המקורי והן למסורת ארוכה של המחזת המקרא בספרות ובדרמה העברית". בשנה הבאה יוענקו, כאמור, שני פרסי ברנשטיין לפרוזה ופרס נוסף בתחום הביקורת הספרותית.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קיקיון
  בהר. פייטן מודרני
  צילום: מוטי קיקיון
  לאתר ההטבות
  מומלצים