שתף קטע נבחר

מסמך גלנט: ועדת חוץ וביטחון תתכנס לדיון חירום

בעקבות המתיחות הקשה בצמרת הביטחונית, הוחלט לכנס את הוועדה לדיון ב"מסמך גלנט". יו"ר הכנסת הוזמן באופן חריג

יו"ר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, ח"כ צחי הנגבי, הודיע היום (ד') כי יכנס ביום ראשון הקרוב ישיבת חירום של הוועדה, על מנת לדון בפרשת "מסמך גלנט" ובמתיחות בצמרת הביטחונית.

 

בצעד חריג הזמין הנגבי לישיבה את יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, על מנת לבחון כיצד יכולה הכנסת לסייע

בהפגת המתיחות בין בכירי הצבא ומערכת הביטחון על רקע חשיפת המסמך המציג "תוכנית" לקידום מועמדותו של האלוף יואב גלנט לתפקיד הרמטכ"ל.

 

אתמול התברר כי לשכת הרמטכ"ל היא שהעבירה את מסמך גלנט למשטרה לאחר חשיפת הפרשה. גורמים בצה"ל הביעו תמיהה על החלטתו של רב-אלוף גבי אשכנזי שלא לעדכן בנושא המסמך את שר הביטחון או לזמן את האלוף גלנט לבירור בנושא.

 

הרמטכ"ל פרסם אמש הודעה אישית, בה רמז כי מנסים לפגוע בו. "בתקשורת מתפרסמים לצערי

חצאי אמיתות ומידע לא מדויק, המופץ על ידי גורמים שונים, וכלל זה חל גם לגבי וכן לגבי עדותי כפי שניתנה", טען.

 

אשכנזי ציין כי הוא ומפקדי צה"ל משתפים פעולה עם המשטרה והבטיח כי בסיומה יבהיר את התנהלותו: "אני מניח כי בתום החקירה יהיה לי ולנו מה לומר".

 

הפרשה חשפה את מערכת היחסים המורכבת והבעייתית בין הרמטכ"ל לאלופי המטה הכללי, ובין האלופים עצמם. ההתפתחות האחרונה הכניסה לפרשה את הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף אבי מנדלבליט, המוערך מאוד על ידי הרמטכ"ל וזוכה לגיבויו.

 

הפצ"ר, ששמע את הדיווחים כי היה לכאורה בסוד העניינים עוד טרם הפרסום, מיהר לשגר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה - שאישר כי מנדלבליט לא ידע על כך. אחריו יצא גם הרמטכ"ל בהודעה החריגה, בה נאמר כי לא העביר את המסמך לעיונו של האלוף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ הנגבי. כינס את הוועדה
צילום: גיל יוחנן
צילום: נועם מושקוביץ
ריבלין. יסייע בהפגת המתיחות?
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים