שתף קטע נבחר

המפכ"ל והמשטרה דנו במסמך. ההודעה - הערב

מיד אחרי שהודיעה לבית המשפט כי "מסמך האסטרטגיה" במירוץ לרמטכ"לות מזויף, התכנסה צמרת המשטרה לדיון דרמטי. בידי חוקרי היאחב"ל התמונה המלאה מאחורי הפרשה, המשטרה תצא עוד היום בהודעה לציבור לגביה. ההערכה: יטוהרו מחשד כמה מהבכירים ששמותיהם פורסמו בתקשורת

זמן קצר אחרי הפצצה שהטילה הפרקליטות בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, התכנסו אחר-הצהריים (יום ה') בכירי המשטרה לדיון מכריע בפרשת מסמך גלנט. הפרקליטות והמשטרה הודיעו לבית המשפט כי השיגו ראיות כדי לקבוע שהמסמך מזויף.

 

 

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, השתתף בדיון יחד עם ראש אגף החקירות, ניצב יואב סגלוביץ', ראש להב 433, ניצב דוד מנצור, וצמרת אגף החקירות במשטרה. המפכ"ל מקיים התייעצויות ומקבל עדכונים בנוגע להתפתחויות האחרונות. עוד היום צפויה המשטרה לצאת בהכרזה בנוגע לפרשה שהסעירה את המדינה בשבועות האחרונים, ובה תטהר מחשד כמה מהבכירים ששמותיהם הוזכרו בקשר אליה.

 

ל-ynet נודע כי חוקרי יאחב"ל, בראשותו של ניצב חיים איפרגן, הצליחו להתקדם מאוד בפרשה ומלבד מספר העתקים של מסמך גלנט שכבר השיגו מכמה מקורות, פענחו החוקרים את התמונה המלאה שעומדת מאחורי הפרשה ואת רשת הקשרים המסועפת שנוצרה.
 
לנוכח זאת, הוחלט במשטרה לקיים פגישה רבת משתתפים בה יוצגו למפכ"ל כל הממצאים שהצליחו החוקרים להשיג עד כה. בהמשך היום צפויה המשטרה לצאת בהודעה ראשונה לציבור. כזכור עד כה נמנעה המשטרה, בצעד יוצא דופן, להוציא כל פרט מתוך החקירה.


המפכ"ל, בצאתו מהמטה הארצי, היום (צילום: נועם מושקוביץ)

 

לפני תחילת הדיון ביאחב"ל, נפגש המפכ"ל בארבע עיניים עם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', עדכן אותו בהתפתחות הדרמטית ומשם נסע ליאחב"ל. ממשרדו של השר אמרו: "איננו מגיבים על פרטי החקירה". 

כל החוקרים והקצינים שטיפלו בפרשה הוחתמו על מסמך "שותף סוד", שאסר עליהם לדבר על הנושא, מלבד עם עמיתיהם לחקירה. בכל פעם שדלף מידע בתקשורת, העביר דובר המשטרה ביפר שבו הוא חזר והדגיש כי הם רואים את טובת החקירה לנגד עיניהם וכי לא יגיבו לכל שאלה.

 

בעקבות ההתפתחויות בפרשה, מיהרו הבוקר מקורביו של אלוף פיקוד הצפון, גדי אייזנקוט, להבהיר כי אין לו שום קשר לכתיבת המסמך. השבוע מסר עדות במשטרה אל"מ (מיל') גדי סיבוני, חברו הקרוב של האלוף המתמודד אף הוא על תפקיד הרמטכ"ל. מקורבי האלוף הגדירו את המסמך "מושחת" כי אייזנקוט לא מאמין שקצין בצה"ל לקח חלק בכתיבת המסמך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כהן. דיון דרמטי
צילום: חגי אהרון
איפרגן. פענחו את התמונה המלאה
מומלצים