שתף קטע נבחר

מאבקי השליטה בנתניה: "הכוכב העולה" לא מפחד

העבריין חזי ראובן מסתובב בנתניה וטוען כי הוא נציג משפחת הפשע קראג'ה בעיר. לאחר שניצל מניסיון חיסול בשנה שעברה, הוא מסתובב עם שכפ"ץ: "זה לא מפחיד אותי". גורם בעיר מזהיר: "המלחמה בנתניה רק הולכת ומסלימה"

מי שולט בעולם הפשע בנתניה? העבריין חזי ראובן, שניצל מניסיון חיסול בשנה שעברה ורק לפני שבוע השתחרר מהכלא, הוא שליח משפחות הפשע קראג'ה ואברג'יל בנתניה. על רקע המלחמות הפנימיות שאירעו באחרונה בעיר, יש הרואים בו "כוכב עולה" בשמי הפשיעה בעיר.

 

בנתניה פועלים על פי המשטרה שני ארגוני פשיעה גדולים - משפחות שירזי ואבוטבול. במשטרה אומרים כי ארגון הפשיעה קראג'ה נכנס לעיר ופותח עסקים חוקיים בניסיון להעמיק את אחיזתו בעיר. "אני מחזיק את עסק ההלוואות של השוק האפור", אמר ראובן (26) בראיון ל-ynet, "ועכשיו גם פתחנו שתי מסעדות והשלישית תיפתח בקרוב".

 

משפחת קראג'ה הגיעה במקור מהכפר ג'ואריש ברמלה, ועלתה לכותרות בעקבות הסכסוך העקוב מדם עם משפחת ג'רושי, שגבה קרבנות רבים. בסופו של דבר, בעידוד המשטרה, הוחלט על "הפרדת כוחות" - והחמולה כולה "הוגלתה" ליישוב חריש שבוואדי ערה. לדברי ראובן, "אנחנו מתכוונים להקים עסקים באזור השרון ובחדרה".

 

למרות שבגיליון ההרשעות שלו ניתן למצוא רק עבירות של נהיגה בזמן פסילה, ראובן מספר כי ניסו לחסל אותו כבר מספר פעמים באמצעות מטעני חבלה, אך ללא הצלחה. לפני שנה וחצי הוא נפצע בינוני בניסיון חיסול ביריות.


מאבקי שליטה. המסעדה של משפחת אבוטבול (צילום ארכיון: עידו ארז)

 

לאחר הפציעה הוא נידון ל-7 חודשי מאסר ובשבוע שעבר שוחרר מהכלא. "ניסו לייחס לי עבירות חמורות יותר אבל לא הצליחו, ולבסוף הרשיעו אותי בנהיגה בזמן פסילה". לדבריו, הרקע לניסיונות החיסול הוא השתייכותו לארגוני הפשיעה של משפחות קראג'ה ואברג'יל.

 

האווירה בנתניה מתחממת

באחרונה עצרה המשטרה מספר בני אדם החשודים בהשתייכות לארגון הפשיעה של אבוטובול, שהיו בדרכם לחסל אדם המקורב למשפחת קראג'ה בנתניה. בנוסף, בחודש שעבר הוצתו מסעדות של רשת "בת האיכר" השייכת למשפחת אבוטבול ורימונים הושלכו לבתי העסק.

 

"המלחמה בעיר רק הולכת ומסלימה והיא לא תסתיים במהרה", אומר גורם בעיר. "אסור לשכוח שבקרוב ישתחרר מהכלא גם פרנסואה אבוטבול הגדול שרשת המסעדות היא בבעלותו, מה שרק הולך ומחמם את האווירה בעיר".

 

למרות ההסלמה במאבק על השליטה בנתניה אומר ראובן כי הוא אינו חושש ובטוח שהוא ומשפחת קראג'ה יתפתחו וישלטו בכל אזור השרון. "כבר ניסו לחסל אותי בירי ומטעני חבלה ולא הצליחו. זה לא מפחיד אותי, אני חי בעולם הזה וזה מה שיש בעולם הזה". יחד עם זאת, לדבריו, הוא נזהר ושומר על עצמו: "בין היתר אני מסתובב עם שכפ"ץ. אני כל הזמן זהיר כי אני יודע שהעולם הזה, אין בו אמונה ואי אפשר להאמין לאף אחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסתובב עם שכפ"ץ. חזי ראובן
צילום: עידו ארז
נשרפה כליל. המסעדה של אבוטבול
צילום: נמרוד גליקמן
מומלצים