שתף קטע נבחר

מסמך גלנט: החשוד בזיוף - בין אלה שמסרו עדות

אחרי שניקו את אלופי המטכ"ל מכל חשד, סימנו במשטרה חשוד אפשרי בזיוף המסמך. החשוד, קצין במילואים, שוהה בחו"ל והמשטרה הוציאה נגדו צו מעצר. בעדותו הכחיש קשר לזיוף המסמך, אך הוא מקושר לבכירים והחוקרים השיגו חומר ממחשבו

מי מבין העדים צריך לחשוש? אחד מהקצינים שהיו חלק ממצעד העדים במשטרה, הוא החשוד בזיוף מסמך גלנט. החשוד, כמו עדים אחרים שהתייצבו במשטרה, הכחיש כל קשר לזיוף מסמך. הוא עצמו השתחרר לפני מספר שנים בדרגת קצונה נמוכה. החשוד שוהה כעת בחו"ל ובמשטרה הוציאו נגדו צו מעצר. עם נחיתתו בישראל הוא יועבר לחקירה.

 

מסמך גלנט - כל ההתפתחויות ב-ynet:

 

במסגרת השלב הראשון של חקירת זיוף המסמך הוזמנו להעיד עשרות בני אדם, אולם אף לא אחד מהם נחקר באזהרה. בשבועיים האחרונים הצליבו חוקרי היאחב"ל בין העדויות השונות ובין האנשים כי ייתכן שעומדים מאחורי זיוף המסמך שהודלף לתקשורת על-ידי אל"מ (מיל') גבי סיבוני.

 

אחרי שניקו את בכירי הצבא ומערכת הביטחון מכל חשד, מתמקדים החוקרים באחד העדים - הקשור לגורמים בכירים בצבא. הוא עצמו השתחרר לפני מספר שנים בדרגת קצונה נמוכה. העד, כמו כל העדים האחרים שהגיעו למשרדי היאחב"ל בלוד, הכחיש כל קשר לזיוף המסמך.

 

במסגרת הצלבת העדויות עלה הקשר של הקצין לקצינים בכירים וגורמים שהחזיקו במסמך בתקופה האחרונה, בטרם פרסומו. במשטרה מעריכים כי הוא האיש שכתב את המסמך. בימים האחרונים עשו במשטרה בדיקות שונות לגבי החשוד, ואף הצליחו להשיג חומרים ממחשבו של החשוד. 

 

המשטרה הוציאה צו מעצר נגד החשוד, השוהה בחו"ל.

עם נחיתתו בישראל, הוא יועבר לחקירה במשטרה. הפעם מתוכננת חקירה זו להיות באזהרה והחוקרים יטיחו בו את החשדות והראיות שקושרות אותו לזיוף.

 

אחד השמות שהוזכרו בצה"ל כמי שעשוי להיות מעורב לכאורה בפרשה הוא האלוף (במיל) משה קפלינסקי, לשעבר סגן הרמטכ"ל, ומי שנחשב גם מקורב לאשכנזי ולאלוף פיקוד צפון, גדי אייזנקוט, על רקע העובדה שכולם יוצאי יחידת גולני. קפלינסקי, שנמצא כבר יותר משבועיים בארה"ב בשל אירוע משפחתי, דחה מכל וכל את קישור שמו לפרשה. "ראיתי את המסמך לראשונה בעת שפורסם בטלוויזיה, הופתעתי והזדעזעתי כמו כולם", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות אתר inss
סיבוני. הדליף את המסמך
צילום: באדיבות אתר inss
ברק וגלנט
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים