שתף קטע נבחר

גולדמן זאקס מעוניינים לסחור באורניום

בנק ההשקעות פועל להעביר את האורניום לפלטפורמת הסחורות הפעילה בפעם הראשונה. בבנק צופים כי צמיחה בביקוש עקב פיתוח דור חדש של תחנות כוח גרעיניות

בנק ההשקעות גולדמן זאקס עושה מאמץ מרוכז כדי להעביר את האורניום, בפעם הראשונה, כסחורה שתצטרף אל פלטפורמת הסחורות הפעילה של הבנק המנוהל על ידי המנכ"ל לויד בלנקפיין.

 

גולדמן ירש את מאגר האורניום שלו לפני כשנה מהחברה Constellation Energy Group שהייתה בצרות כלכליות, כחלק מרכישה גדולה יותר של פעילות במסחר בסחורות בלונדון.

 

הפעילות בתחום האורניום לא עמדה בראש סדר העדיפויות של גולדמן עד לאחרונה, כאשר כמה מלקוחותיה הגדולים, בעיקר חברות שירותים ציבוריים בארה"ב ובחו"ל, הפגינו ביקוש.

 

בבנק ההשקעות צופים המשך צמיחה בביקוש בעקבות פיתוח דור חדש של תחנות כוח גרעיניות שיוקמו בשנים הבאות ותידלוקם ייעשה על ידי אורניום.

 

גם רוסיה מתעניינת

בגולדמן פעלו במשך שנים לבניית פלטפורמת המסחר בסחורות, שבמסגרתה סוחרים בנגזרות של חוזי אנרגיה. בבעלות הבנק גם חברת-בת שמוכרת וקונה סחורות פיזיות, כמו נפט וגז טבעי, שהן הבסיס לחוזים בשוק האנרגיה.

 

לבנקים נוספים להשקעות יש את האמצעים לרכוש בעלות על הסחורות הללו, אבל לא את הסחורות מהסוג הרדיואקטיבי.

 

במהלך החודשים האחרונים, מוכרים ומפעילים של כורים גרעיניים בכל רחבי העולם, החלו להשקיע בלהיטות ובקצב מהיר יותר בנכסי אורניום ובמניות של מכרות אורניום.

 

רוסיה הביעה לאחרונה התעניינות רבה לגבי מצבורי אורניום. החברה האטומית הממשלתית ARMZ רכשה 50% מאחזקות החברה הקנדית לכריית אורניום 'אורניום אחת' עבור 610 מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מתקן להעשרת אורניום
צילום: איי פי
מומלצים