שתף קטע נבחר

דניאל זמיר ואביתר בנאי מתגעגעים ביחד

הסקסופוניסט דניאל זמיר מוציא שיר חדש בשם "שיר געגוע לכאן", שיתוף פעולה עם אביתר בנאי. רגע לפני שהוא מוציא את אלבומו החדש, כותב זמיר ל-ynet על העבודה המשותפת עם בנאי. בואו להאזין ולגלות

"געגוע לכאן" הוא ההמשך הטבעי של העשייה המוזיקלית שלי כאן בארץ בעזרת השם. הוא מציג מוזיקאים שהם מהעילית של מוזיקאי הג'אז הישראלים היום - עומר אביטל בקונטרה בס, עומר קליין בפסנתר, אביב כהן בתופים, איתמר בורוכוב בחצוצרה ואבי לייבוביץ' בטרומבון. על אביתר שמתארח נראה לי שלא צריך להוסיף הרבה מילים.

מדובר מבחינתי בחגיגה אמיתית של צבעים וקולות כשבאופן כללי האלבום החדש נשמע דומה יותר לאלבום הראשון שהוצאתי בארץ, "אמן", מאשר לאלבום האחרון, "אחד". כמעט כל הלחנים מקוריים חוץ מ"ריח תפוח אודם שני" שהוא לחן של נחום היימן, אבל גם בו ניכר העניין הזה שמשייכים למוזיקה שאני עושה, השילוב הזה בין ג'אז לַפָּנִים ובין ניחוחות ישראליים ויהודיים חזקים.

 

כל המוזיקאים שחברו לעשייה של האלבום עושים בעצם גם בעשייה שלהם שילוב שכזה באופן כזה או אחר, ולכן אני מרשה לעצמי לומר שמדובר באלבום ג'אז ישראלי אמיתי. יש בו ג'אז איכותי ביותר שנשפך מכל הכיוונים - עומר אביטל הוא מטובי הבסיסטים בעולם היום, עומר קליין פסנתרן מופלא, אביב כהן מתופף אדיר, שלא לדבר על איתמר בורוכוב ואבי לייבוביץ' ויחד עם זה הלחנים המקוריים והמקומות היחודיים שאנחנו הולכים אליהם באלתורים לא נותנים מקום לספק: מדובר ביצירה יהודית וישראלית.

 

אני שמח שהעשייה שלי בארץ מגיעה להרבה אוזניים, הרבה מעבר לקהל שהיית מגדיר כ"קהל של ג'אז". הסיבה לכך, לדעתי, היא שהמוזיקה שאנחנו עושים היא אמנם אינסטרומנטלית ועמוקה, אבל מאוד מתקשרת בסך הכל ונותנת הרבה מקום למאזין להתחבר אליה.

 

החיבור עם אביתר התחיל בהופעה מקרית בפני מפוני גוש קטיף במקום מגוריהם בניצן. במקרה דיברתי שעה-שעתיים לפני ההופעה עם חברי יונתן רזאל והא אמר לי שהוא בדיוק לפני הופעה עם אביתר. אמרתי לו מיד שאני רוצה לבוא לשמוע - הוא ואביתר ביחד?! למה שאני אחמיץ את זה? הוא אמר לי: 'לגמרי, בוא'. אחרי כמה דקות הם צלצלו אלי וביקשו ממני להביא את הסקסופון.

 

מאז בעזרת השם אני רואה את זה כזכות שזכיתי לעבוד אם אביתר בכל מיני סיטואציות, תמיד כיף אדיר ותמיד התעמקות והתעלות מוזיקלית. כשהתחלתי לכתוב שירים הוא היה החבר שהרגשתי בנוח להשמיע לו את הדברים. כשהוא שמע את "שיר געגוע לכאן" הוא ממש התרגש ואמר שהשיר הזה  - זה זה! לכן הוא גם האדם שנראה לי מתאים ביותר להפיק את השיר מוזיקלית. באופן אישי אני יכול רק לומר שאני מאוד אוהב את מה שהוא עשה.

 

  • השיר "שיר געגוע לכאן" לקוח מתוך אלבומו החדש של זמיר, "געגוע לכאן", שייצא בשבועות הקרובים. ב-2 בפסטמבר יפתח זמיר בסדרת מופעים חדשה בבית חי בירושלים לקראת צאת האלבום. באותו הערב ייארח את שי גבסו וקובי אוז וב-7 באוקטובר יארח את מאיר בנאי וארז לב ארי.

 

שיר געגוע לכאן / מילים ולחן: דניאל זמיר

שיר לתינוק שנשבה בחורף שעבר

שיר לילדות שנבלה

אותו החורף קר בארץ הנכר

שיר למתוק שנולד

בסתיו שכאן עבר

 

שיר אהבה אמיתי

לכל מי שאיתי

אשיר לך אהובתי

שאת תמיד איתי ביחד את איתי

שיר למתוק שנולד

בסתיו שכאן עבר

 

אז איך השחר עלה

הפציע לחיי

אז נגמרו התנאים

מאחורי הדלת נשמעו צלילים

אז הגורל השתנה ממה שהוא היה

 

שיר

שמודה שאולי בדרך הוא טעה

שיר שמשאיר את הרע

ומחכה לשקט שאחרי סערה

שיר לחיצים בלבי

שהם עוד בתוכי

 

שיר לכיפור שכופר

שיר למכופר

שיר לסליחה, לטעות

שרק קירבה אותי יותר אל המהות

שיר עם דמעות של תקווה

שיר לאהבה

 

שיר געגוע לכאן

שיר שמכוון

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זמיר. כותב ושר לכם
צילום: אור אלתרמן
בנאי. מה יש להוסיף?
צילום: דנה קופל
לאתר ההטבות
מומלצים