שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עובדי משרד החוץ יחרימו ביקור נתניהו בוושינגטון

  לאחר שלדבריהם לא חלה כל התקדמות במגעים שהם מנהלים על שיפור תנאי העסקתם, הודיעו עובדי משרד החוץ על החרפת העיצומים. הטיפול במשטים יינתן כרגיל

  אחרי חודשים של שיבושים בעבודתם, הודיע היום (ג') ועד העובדים במשרד החוץ על החרפת העיצומים שאנשיו נוקטים במחאה על שכרם ותנאי העסקתם. לדבריהם, לא חלה שום התקדמות בדיונים שהם מנהלים מול משרד האוצר. העיצומים לא יחולו במקרים שבהם יידרש טיפול במשטים לעבר הרצועה.

   

  בין צעדי המחאה, הודיעו העובדים כי יחרימו את ביקור ראש הממשלה בוושינגטון, שיגיע לשם בשבוע הבא להשקת השיחות הישירות עם הפלסטינים.

  לפני ביקורו הקודם של נתניהו בבירה האמריקנית הודיעו העובדים שישבשו אותו, אך בסופו של דבר התחרטו. שר הביטחון, אהוד ברק, הורה אז לחברי משלחת הרכש של משרד הביטחון בניו יורק לקבל על עצמם את האחריות הלוגיסטית להכנות אליו. לאחרונה שיבשו העובדים את ביקורו של ראש-הממשלה באתונה, ובוועד טענו כי כתחליף - גויסו אנשי המוסד להכין את הנסיעה.

   

  עוד מסרו בוועד העובדים כי החל מהשבוע הבא, לא תיערך קבלת אורחים בבניין משרד החוץ ולא ייתקבלו גם מבקרים ואנשי קשר אחרים - פרט לאלו שיגיעו ללשכתו של השר, אביגדור ליברמן, ובאשר לנותני השירותים במבנה.

   

  נוסף על כך, יופסקו גם הפגישות בנציגויות ישאל ברחבי העולם, לרבות אלו המתוכננות עם גורמים חיצוניים, משלחות מהארץ או אנשי קשר מקומיים שונים. יחידות המשרד הפסיקו לאלתר את הטיפול בכל הדיפלומטים הזרים המבקרים בישראל או שוהים בה, בכל הקשור בתיעוד ומתן זכויות ואשרות שונות - גם במקרים שבהם החל הטיפול.

   

  גורמים נוספים שייפגעו מהעיצומים יהיו חברות ישראליות - שכן העובדים הודיעו על הפסקתו לאלתר של הטיפול בקשר עם הבנק העולמי ועם קרן המטבע, לרבות במקרים שהסיוע בהם החל.

   

  בתוך משרד החוץ עצמו הודיעו העובדים כי יינתקו את כל קשרי העבודה השוטפים בין גופה המטה השונים ואף בין אנשיהם בארץ לאלו השוהים בנציגויות בחו"ל.

   

  באשר לטיפול הקונסולרי, הודיעו העובדים כי מעתה ועד שיחליטו אחרת, יעניקו שירות רק לאחר תיאום מראש בטלפון - בנציגויות בניו-יורק, לוס אנג'לס, קייב, בלארוס, מכסיקו, עמאן, שנגחאי, בייג'ינג, בודפשט, בריסל, פריס, רואנדה ופרטוריה.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו. לבד בוושינגטון?
  צילום: שלום בר טל
  מומלצים