שתף קטע נבחר

רשמית: יוקם בי"ס ל"מגמה החסידית" בעמנואל

משרד החינוך הודיע לבג"ץ כי אישר הקמת בית ספר לבנות "המגמה החסידית", אך הוא לא יתוקצב על-ידי משרד החינוך. המוסד החינוכי נפתח נוכח רצון ההורים לקיים מסגרת "בעלת מאפיינים ייחודים ומחמירים" מהנהוג בבית יעקב

משרד החינוך הודיע בצהריים (יום ד') באופן רשמי על החלטתו לאשר פתיחת מוסד חינוכי בעמנואל שלא יתוקצב על-ידי המדינה וישמש את בנות ה"מגמה החסידית".

 

בהודעה לבית המשפט, שהוגשה באמצעות פרקליטות המדינה, ציין משרד החינוך כי בבחינת הבקשה של הורי התלמידות לפתוח מוסד חינוכי חדש "ניתן משקל לרצונם של ההורים לחנך את

בנותיהם במסגרת חינוכית קהילתית-דתית-חסידית, בעלת הנהגה רוחנית אחרת, ומאפיינים ייחודיים ומחמירים מן הנהוג בבית הספר הקיים".

 

כמו כן ציין משרד החינוך כי האפשרות לשלוח את התלמידות למוסד של החסידות בעיר אחרת נפסלה בשל הריחוק של עמנואל מיישובים אחרים, ובשל העובדה שההסעות כרוכות בסיכונים בטיחותיים וביטחוניים.

 

משרד החינוך הדגיש כי האישור לפתיחת מוסד חינוכי חדש כפוף לכמה תנאים, והראשון שבהם הוא איסור האפליה בו. "כל תלמידה, לרבות תלמידות 'המגמה הכללי', אשר תעמוד בתקנון מוסד הפטור שיוקם, תוכל להתקבל למוסד",

נכתב בתנאים. המשרד הודיע כי יפקח על עניין זה.

 

כמו כן הותנה ש"מרכז החינוך העצמאי" ימשיך להפעיל בעמנואל את בית הספר "בית יעקב" עבור התלמידות שמעוניינות בכך - כדי שלא יוותרו ללא מוסד חינוכי. החלטת משרד החינוך קיבלה את גיבויו של היועץ המשפטי לממשלה.

 

הבקשה לאשר מוסד פטור הוגשה כבר במרץ 2010, אלא שאז משרד החינוך לא היה נכון לבחון את הבקשה שכן היא הוגשה במהלך שנת לימודים, בו בזמן שההורים מפרים את חוק לימוד חובה בסירובם לשלוח את בנותיהם ללימודים וכן את חוק פיקוח על בתי ספר בכך שהפעילו בית ספר ללא רישיון. זאת, בנוסף להתנגדות משרד החינוך לשינוי מסגרת הלימודים לתלמידות במהלך שנת הלימודים - ובכך ליצור "הפרדה בדיעבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוזרות ללמוד
צילום: דודי ועקנין
מומלצים