שתף קטע נבחר

צילום: index open

משרד החינוך פסק: להקים מוסד פרטי בעמנואל

לקראת פתיחת שנת הלימודים מתברר: משרד החינוך החליט לאפשר להורי המגמה החסידית לפתוח מוסד פרטי שיקבע את תנאי הקבלה ולא יתוקצב על ידי המדינה. החשש: ההחלטה לא תעמוד במבחן בג"ץ

פרשת עמנואל – הסוף? משרד החינוך החליט להיענות לבקשת הורי תלמידות המגמה החסידית ב"בית יעקב" בעמנואל ולאפשר להם להקים בית ספר חדש במעמד של "מוסד פטור". המשמעות: בעוד שבועיים יחל לפעול ביישוב החרדי מוסד לימודים פרטי לבנות שלא יזכה כלל לתקציבים מהמדינה ויוכל לקבוע בעצמו את תנאי הקבלה.

 

 

במשרד החינוך אומרים כי כשתהיה הכרעה בעניין היא תתפרסם, ואולם ל-ynet נודע כי השר גדעון סער כבר קיבל את ההחלטה, הטעונה כעת רק את אישור משרד המשפטים. באתר החרדי לדעת.נט דווח כי סער משהה את ההודעה הרשמית בעניין מחשש שהמהלך לא יעבור את מבחן בג"ץ.

  

בשבוע הבא אמור משרד החינוך להודיע לבית המשפט על תוצאות המשא ומתן בין עמותת נוער כהלכה, הנלחמת באפליה העדתית במוסדות החרדים, לבין ההורים מעמנואל, על תנאי הקבלה ל"בית יעקב". יו"ר העמותה, יואב ללום, סירב להגיב לידיעה עד לפרסום הודעה רשמית בעניין.

  

כזכור, לקראת תום שנת הלימודים, קיבלו שופטי בג"ץ את הצעת הפשרה,

שקבעה כי יתקיימו שלושה "ימי עיון ואחדות ישראל" בהשתתפות כל בנות היישוב עמנואל, והשופטים הודיעו לצדדים כי עליהם להגיש את תוכנית הלימודים לשנה הבאה עד סוף אוגוסט. קודם לכן הודיעו הורי תלמידות המגמה החסידית בבית הספר בית יעקב בעמנואל כי הם מתכוונים לעזוב את היישוב אם לא יימצא פיתרון המקובל עליהם להפעלת שתי מגמות לימוד נפרדות במוסד. נציג ההורים יצחק ויינברג הסביר ל-ynet כי מדובר בהוראה "חד משמעית", כלשונו, מאת הרבי מסלונים, שרוב התלמידות בבית הספר הן ממשפחות הנמנות עם חסידיו.

 

בהכנת הידיעה השתתף קובי נחשוני

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפני החופש. הבנות מבקרות את האבות בכלא
צילום: נועם מושקוביץ
באוטובוסים בדרך לכלא. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים