שתף קטע נבחר

גיבוי לרב אלון: שיעור קבוע בישיבת הרב דרוקמן

המשטרה הודיעה כי הרב מוטי אלון חשוד בביצוע מעשים מוגנים, אך הרב חיים דרוקמן מעניק לו גיבוי מלא: יעביר שיעור שבועי בישיבת ההסדר הנחשבת "אור עציון"

הרב מוטי אלון, החשוד במעשים מגונים בתלמידיו, ימסור החל מהערב (יום ד') שיעור שבועי קבוע בישיבת ההסדר "אור עציון" - אחד ממוסדות התורה המשפיעים והמשמעותיים ביותר בציונות הדתית. אלון הוא מבוגרי הישיבה, ול-ynet נודע כי ראשה, הרב חיים דרוקמן, הוא שהזמין אותו ללמד בה בקביעות. מדובר בגיבוי הרבני המשמעותי ביותר שהרב אלון זוכה לו, מאז נחשפה הפרשה שהוא במרכזה.  

 

כבר לפני כמה שבועות שקל הרב דרוקמן - מהרבנים החשובים בציבור הדתי-לאומי - לארח את אלון בישיבתו, אולם ל-ynet נודע כי רבנים המלמדים בה התנגדו לכך. חלקם טענו שהרב המוזמן הוא עבריין מין ולכן אין זה ראוי שימסור שיעור תורני במוסד, אך גם אחרים, שאינם משוכנעים בדבר, חששו מהמשמעות הציבורית והחינוכית של המהלך. בתחילה הוצע לדחות את ההכרעה בעניין עד לאחר החגים, אך לבסוף החליט דרוקמן להזמינו כבר עתה.

 

למרות התנגדות חלק מרבני "אור עציון" להזמנת הרב אלון, לא צפויה מחאה שלהם או של תלמידיהם נגד קיום השיעור. הוא ייערך באודיטוריום גדול הנמצא במתחם הישיבה במרכז שפירא, ולא בבית המדרש. בחירה זו מעידה על ציפייה למספר משתתפים גבוה, אך היא מאפשרת לבני הישיבה שלא להגיע מבלי שייחשבו למפגינים. גם רבים מתלמידי וחסידי אלון שאינם לומדים במוסד צפויים להשתתף בשיעור.

 

חיים דרוקמן הוא הרב הבכיר היחיד המגבה את אלון. לאחר חשיפת הפרשה אמר לתלמידיו כי "שפכו את דמו", וגם לאחר המלצת המשטרה על הגשת כתב אישום הוא הביע בשיחה עם ynet תמיכה בחשוד, העריך

כי התיק בעניינו ייסגר וקבע כי אין לחשוש מפניו.

 

הרב דרוקמן מתח ביקורת קשה על חברי פורום "תקנה" שהתראיינו לכלי התקשורת לאחר ההודעה על פתיחת החקירה נגד אלון: "אני לא מבין, יש עוד שחקרו את זה חוץ מהמשטרה? מה זה קשור לפורום?! אני הבנתי שהם עוסקים בדברים בצורה דיסקרטית. מה יש לדבר פה בכלל?".

 

יש לציין כי רב דרוקמן עומד בראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא - מרשתות החינוך שייסדו את פורום תקנה והצהירו כי הם מכירים בסמכותם לטפל בנושא ההטרדות המיניות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אלון
צילום: גילי אליהו
הרב דרוקמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים