שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מדוע פורש חתנו של השר אהרונוביץ' מהמשטרה?

  הקשר המשפחתי של פקד ניסן בן ארויה לשר לביטחון פנים לא מנע ממנו להודיע על התפטרותו מהמשטרה. לדברי מקורבים אחת הסיבות הנה השכר הנמוך שקיבל הקצין, שנחקר לא פעם בחשד כי נקט באלימות חריגה כלפי חשודים. בן ארויה: "למשכורת אין כל קשר להחלטתי"

  לא מסתמך על קשר משפחתי. קצין המשטרה פקד ניסן בן ארויה (41), הידוע גם כחתנו של השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', הודיע על פרישתו מהמשטרה. הקצין נדרש להתמודד לא פעם במהלך שירותו עם תלונות נגדו בגין אלימות חריגה, אולם מעולם לא הוגש בעניין כתב אישום. לדברי חבריו, אחת הסיבות להחלטה היתה השכר הנמוך שמקבל קצין בדרגתו, אולם בן ארויה מכחיש: "הגעתי להחלטה לעשות הפסקה".

   

  "אני אוהב מאוד את העבודה במשטרה, ואין קשר בין העזיבה שלי לשכר שאני מקבל", הבהיר הקצין, "בהחלטה זו יש דברים מעבר לכך". בן ארויה, קצין מוערך, משמש כיום בתפקיד קצין סוכנים במשטרת מחוז תל-אביב, ועד לאחרונה שירת בתפקיד קצין המודיעין והבילוש במשטרת כפר סבא. בתפקיד זה פעל נגד קבוצת בדואים שסחטו קבלני בנייה ואילצו אותם להעסיקם כספקי שירותי אבטחה.

   

  מעורבותו של פקד בן ארויה בפרשה הביאה לקבלת מידע מודיעיני על כוונה לפגוע בו, ובמשטרה הוחלט להקצות לו אבטחה אישית. ביתו באחד מיישובי השרון מאובטח 24 שעות ביממה, וסביב הבית הותקנו מצלמות ומאבטחים מסביב השעון.

   

  בן ארויה נשוי למורן, בתו של השר אהרונוביץ'. לבני הזוג ילדה בת 11, ועוד שלישייה - שני בנים ובת בני 7. "ניסן הוא קצין מעולה שמכור לעבודה שלו ונותן את כל הנשמה", מספר אחד מחבריו. "חבל שאחד כמוהו עוזב את השירות, העזיבה שלו היא הפסד למדינה".

   

  אלימות סדרתית?

  שירותו של בן ארויה במשטרה לא היה חף מרבב. לא פעם במהלך כהונתו כקצין מודיעין הוגשו נגדו תלונות במח"ש על רקע אלימות חריגה בה נקט כלפי חשודים ועצורים. יש לציין כי התלונות נסגרו בזו אחר זו, מבלי שהוגש כתב אישום באחת הפרשות. בן ארויה גם היה מעורב במעצרו של סרגיי גבוזדצקי, שהואשם על לא עוול בכפו בהיותו רוצח סדרתי ונותר עצור גם לאחר שנתפס הרוצח האמיתי. 

   

  מקורבו של בן ארויה הודה כי בעבר הוגשו נגדו תלונות במחלקת חקירת שוטרים, אולם הבהיר כי "אם לקצין בתפקיד שלו אין לו תיק במח"ש, סימן שהוא לא עושה עבודתו כמו שצריך. אני סומך עליו שהוא יודע מה הוא עושה ושהתיקים נגדו ייסגרו כולם".

   

  חברים נוספים מספרים כי גם הם הופתעו לשמוע שבן ארויה החליט לעזוב את השירות, אבל יחד עם זאת הם מבינים ללבו. "רק הוא יודע את הסיבה האמיתית לפרישתו, אבל אנחנו יודעים שאחת מהן היא השכר הזעום שמקבל קצין בדרגתו", ציינו אחדים מהם. "ניסן הוא קצין בדרגת פקד, המשתכר בחודש 6,000 שקל בלבד.
  לך תפרנס משפחה בת שש נפשות, שארבע מהן ילדים קטנים, במשכורת כזאת. זו משכורת מגוחכת לאחד כמוהו, שהוא גם קצין וגם עובד קשה מסביב לשעון".

   

  בן ארויה, סיפרו חבריו, כבר הודיע על התפטרותו מהמשטרה. "הבנו ממנו שהוא מתכוון לעבור קורס לקציני ביטחון תעופה ולעבוד כקב"ט בחברה פרטית. אין ספק שבעבודה החדשה הוא ירוויח יותר כסף ויוכל לפרנס בכבוד את משפחתו. הוא פשוט החליט שמספיק, הגיע הזמן לעשות לביתו".

    

  יועץ התקשורת של השר אהרונוביץ', עידו מינקובסקי, אמר כי אינו מתייחס לעניינים אישיים של שוטרים בכלי התקשורת, גם אם יש להם קשר משפחתי לשר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ומה יהיה עם העסק המשפחתי? אהרונוביץ' (ארכיון)
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים