שתף קטע נבחר

ביום א': יכנס לתוקף חוק איסור מכירת אלכוהול

תיאסר מכירת אלכוהול בין 23:00 ל-6:00 במקומות שאינם מסעדות, אולמי אירועים או ברים. העובר על החוק ייקנס ב-9,000 שקל ובית העסק שלו עשוי להיסגר לתקופה של עד 15 יום. מי שימכור אלכוהול לקטין צפוי ל-6 חודשי מאסר

שימו לב בליינים ובעלי פיצוציות: חוק איסור מכירת אלכוהול בלילה, נכנס לתוקף, והמשטרה תחל לאכוף אותו החל מערב יום ראשון 29 באוגוסט.  למעשה, אי אפשר יהיה למכור בלילה אלכוהול, בפיצוציות, בחנויות וברשתות השיווק. כל זה אחרי שכבר נכנס לתוקף האיסור על שתייה והחזקת משקה אלכוהולי פתוח בשטחים ציבוריים, ברוב שעות היממה, (אלא אם זה בשעות היום ויש לכם תירוץ טוב); ואחרי שנאסר על פיצוציות למכור חומרים מסוכנים. 

 

 

מכירת האלכוהול תיאסר כליל בין השעות 23:00 ל-06:00 למעט מקומות מורשים כמסעדה, בית קפה, שירותי קייטרינג, פאב, בר, מועדון, אולמי שמחות, וגני אירועים. מי שעובר על איסור זה צפוי לקנס של 9,000 שקל לפחות.

 

לקצין משטרה בדרגת רב-פקד ומעלה, תהיה סמכות לסגור לתקופה של עד 15 יום בית עסק שעבר על איסור מכירת אלכוהול בין השעות 23:00 ל-06:00 וכן לבעל עסק שבו נמכר, סופק או הוגש אלכוהול לקטין. במקרה של עבירה חוזרת בתקופה של שלוש שנים, רשאי קצין משטרה לצוות על סגירת העסק לתקופה של עד 30 יום. מי שימכור אלכוהול לקטין צפוי ל-6 חודשי מאסר.

 

"הכל במסגרת התוכנית הלאומית לצמצום צריכה לא אחראית"

כבר עכשיו יש איסור מוחלט לשתות אלכוהול בשטחים ציבוריים, בין 21:00 ל-6:00, כשבשאר שעות היממה קיים איסור שמוגבל בסיבה טובה לשתייה. על צעירים מתחת לגיל 18, ישנו איסור מוחלט לשתות אלכוהול בחוץ - בכל שעות היממה. על שוטר שמגלה בליינים ששותים בשטח ציבורי, לברר מדוע הם עושים זאת, רק אם מדובר בשעות היום. אם מדובר בשעות הלילה או בקטינים, הוא מוסמך וחייב לשפוך את המשקה להשמיד או להחרים את הבקבוק, הכוס או הפחית. 

 

איסור מכירת חומרים מסוכנים, כדוגמת חגיגת, מגדיר כסמים גם חומרים המתקבלים מהוספה, או גריעה של קבוצה כימית אחת או יותר, על המבנה הכימי של חומר נתון המוגדר כסם.

 

יאיר גלר מהרשות למלחמה בסמים ואלכוהול: "מדובר בהשלמת השלב הראשון של החקיקה במסגרת התוכנית הלאומית לצמצום צריכה לא אחראית של אלכוהול, תוכנית פרי יוזמתו של השר לביטחון הפנים ח"כ יצחק אהרונוביץ.

 

"בקרוב נצא לדרך עם מרכיבים נוספים של התוכנית לרבות מרכיבי טיפול ושיקום של נפגעי אלכוהול. אני מקווה ומאמין כי בתוך שנתיים נביא לשינוי בתרבות צריכת האלכוהול בישראל, בדגש על צריכה מרובה ולא אחראית שהיא הגורם העיקרי לאלימות בקרב צעירים בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
אסור למכור בין השעות 6:00 ל-23:00
צילום: jupiter
מומלצים