שתף קטע נבחר

E666 - החומר שדופק לכם את המוח

באמצע שנות החמישים, במהלך מלחמת קוריאה, פעלה בשירות צבא ארצות הברית מעבדה סודית, ששכנה במקלט תת קרקעי מתחת למדבריות ניו-מקסיקו. החוקרים במעבדה זו עסקו בפיתוח חומרים כימיים משני-תודעה, שישפיעו על כוחות האויב.

 

ככל הידוע, בסופו של דבר לא נעשה כל שימוש בשדה הקרב בחומרים שפותחו במעבדה, ובשנת 1961, עם עלייתו לשלטון של הנשיא קנדי, הפרויקט נסגר.


זה נמצא במי השתיה שלכם!

 

אולם כמה מהמדענים שפוטרו, לא הסכימו שהידע המקצועי שצברו יישאר ללא שימוש, והם הציעו את החומרים שפותחו במעבדה לכל המרבה במחיר.

 

גולת הכותרת של מאמציהם המחקריים היתה החומר טרינצטיום-קלסיקבילי X, הידוע בשמו העממי E666. מדובר במולקולה שומנית מורכבת, החודרת את מחסום דם-מוח (BBB) וחוסמת באופן חלקי רצפטורים של סרטונין, דופמין וציטו-ניטין.

 

למצב זה אין השפעה ניכרת על רוב בני האדם בטווח הקצר, אולם לאחר חודשים ארוכים של היחשפות לכמות משמעותית של החומר (יותר מ-0.5 מיליגרם ליום), יפתחו 85% מבני האדם סימפטומים נפשיים ורגשיים מורכבים (שאר 15 האחוזים ככל הנראה "מחוסנים" מהתופעה.

 

התופעות המוכרת ביותר הן השתוקקות עזה החסרה מושא ברור, או בעלת מושא מתחלף, תחושת חוסר ואובדן בלתי מוסברת ותחושה של חוסר שלמות.

 

נכון להיום, מוחדר חומר זה, במקביל לחומרים משני תודעה נוספים, לכ-70% ממי השתיה בעולם המערבי. ואכן, בעשורים האחרונים נרשמה עליה משמעותית ברמת חוסר הסיפוק המדווחת במדינות המערב, לצד תופעות רווחות של אמונה מטופשת וחסרת היגיון במושגים שאף אחד לא מבין את משמעותם, כמו "אושר", "אהבה" ו"הגשמה עצמית".
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים