שתף קטע נבחר

הרפז סירב לפוליגרף וחזר בו מההודאה: היה לחץ

ל-ynet נודע כי החשוד בזיוף "מסמך גלנט", המספק גרסאות רבות לחוקרים, מסרב להשיב לשאלות כשהוא מחובר למכונת אמת. בבית המשפט אמר עורך דינו כי הוא חזר בו מהודאתו במשטרה על קשר למסמך: "טוען שנשבר מלחץ המעצר ולכן הודה"

מעצרו של בועז הרפז, החשוד בזיוף המסמך המכונה "מסמך גלנט", הוארך ב-72 שעות. כך הוסכם בין עורכי דינו לחוקרי היאחב"ל. ההסכמה הוצגה בצהריים (יום א') לשופט בבית משפט השלום בפתח תקווה. ל-ynet נודע כי הרפז, שסיפק לחוקריו גרסאות שונות לגבי מקור המסמך, סירב להצעתם להיבדק במכונת אמת.

 

עו"ד יחיאל וינרוט, אמר בדיון כי הרפז חזר בו מהודאתו. "הוא מסר גרסה לפיה קשר עצמו לזיוף המסמך ובפני העו"ד הוא טוען כי נשבר מלחץ המעצר ולכן הודה", טען. במשטרה מאמינים כי הרפז, שמשנה כל הזמן את גרסאותיו, ממשיך להגן על אחרים שעזרו לו בזיוף המסמך.

 

"מדובר בנחקר מורכב ומסובך", אמר קצין משטרה בכיר המעורב בחקירה. לדבריו, "הוא עושה הכל על מנת להסתיר את האמת, הוא פועל בטקטיקות מוזרות, אך בסופה של החקירה המלצת המשטרה מבוססת על ראיות נוספות שקושרות את החשוד לזיוף". דובר משטרת ישראל, רפי יפה, סירב להגיב ואמר כי "איננו מוסרים פרטים על החקירה".

 

הרפז, סא"ל במיל', משתף פעולה עם חוקריו ואף קשר עצמו לזיוף, אבל במשטרה לא מסתפקים בכך ומעוניינים שהוא יספר להם מי עמד מאחוריו. החקירה, בשלב זה, תקועה למדי. ואולם, בצעד יוצא דופן, כ"צ'ופר" על שיתוף הפעולה היחסי שלו בימים האחרונים ובניסיון לדובב אותו להמשיך ולשתף פעולה - התירו החוקרים ביום שישי להרפז לקבל שני ביקורים.


הרפז בדרך לחקירה (צילום: אוהד צויגנברג) 

 

אחד המבקרים היה פרקליטו, עו"ד יחיאל ויינרוט, שעד אז נאסר עליו להיפגש עמו. ההפתעה השנייה הייתה ביקור של אשתו, מירב הרפז. הוא קיבל ממנה מצרכים, ועדכן אותה על החקירה. חוקרי יאחב"ל פיקחו על הביקור, שנמשך למעלה משעה. ביקור משפחתי במהלך ימי מעצר הוא צעד נדיר ביותר.

 

במהלך ימי החקירה הספיק הרפז לשנות כמה גירסאות בנוגע למסמך.

הוא התחיל בהכחשה גורפת, המשיך בהצהרה שקיבל את המסמך אך אינו יודע ממי, משם עבר להודאה שהעביר את המסמך ללשכת הרמטכ"ל, ולבסוף הודה שהמסמך נוצר במחשבו, אחרי שהחוקרים הציגו בפניו ראיות.

 

ואולם, בצוות החקירה, שעליה מפקח אישית מפקד היאחב"ל, תת-ניצב חיים איפרגן, לא מוותרים להרפז. על פי הראיות שבידיהם, ישנם אחרים, ייתכן שחלקם קציני צבא, שמעורבים בסיפור. בינתיים, הרפז לא מסר להם שמות ומשאיר את האש עליו. החוקרים הציעו להרפז אף להיות עד מדינה - אם ייתן להם שמות של מעורבים נוספם בזיוף, אולם הוא לא נענה בשלב זה.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 29/08/2010 11:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בועז הרפז. משנה גרסאות
רפי יפה. שומר על שתיקה
צילום: עופר עמרם
מומלצים