שתף קטע נבחר

מועצת יש"ע שוקלת: חרם על האמנים המחרימים

ראשי המתנחלים דנים בתגובתם למכתב השחקנים שהודיעו שלא יופיעו באריאל. יו"ר מועצת הנאמנות של ה"קאמרי", רון חולדאי, גינה את השחקנים: "מי שעובד בתיאטרון הממומן מכספי הציבור לא יכול שלא להופיע במקומות שנקבעו על-ידי ההנהלה"

שן תחת שן? ל-ynet נודע הבוקר (יום א') כי במועצת יש"ע, שם הבטיחו "תגובה חריפה ביותר" למכתב אנשי התאטרון שהודיעו כי אינם מתכוונים להופיע באריאל, שוקלים ליזום מהלך להטלת חרם גורף על חותמי העצומה, על יצירותיהם ועל ההצגות שבהם הם משתתפים. במקביל, הודיע ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, על התנגדותו ליוזמת החרם.

 

במועצה מאמינים כי אם המהלך אכן ייצא אל הפועל, יתייצב לימינם חלק גדול מהציבור הישראלי, במיוחד לנוכח ההתנגדות העזה לחרמות פנים-ישראליות. דווקא בשל אותו עניין, ייתכן שייבחרו המתנחלים להימנע מלהשיב לאמנים באותו המטבע ויעדיפו דווקא לנקוט צעדים שיעודדו הגעת הצגות נוספות לאריאל.

 

"עצוב שבזמן שהמדינה עומדת מול מערכה קשה וקריאות לדה-לגיטימציה בכל העולם, דווקא אנשים בתוכה קוראים לחיילים לסרב פקודה - לא לשרת בצה"ל, ומבקשים מעם ישראל להחרים 365 אלף תושבים שמתגוררים ביהודה ושומרון", אמר נפתלי בנט, מנכ"ל מועצת יש"ע.

 

בנט אמר כי "האסונות הגדולים ביותר שקרו לעם ישראל נבעו משנאת חינם ומפלגנות. לכן התגובה הראויה ביותר היא שעם ישראל יגיע בהמוניו לעיר היפיפיה אריאל".

 

מי שגינה גם הוא את יוזמת החרם הוא ראש עיריית תל-אביב יפו, רון חולדאי. "מי שעובד בתיאטרון הממומן מכספי הציבור לא יכול שלא להופיע במקומות שנקבעו על-ידי הנהלת התיאטרון", מסר בתגובה מטעמו.

 

"חופש הביטוי והרפרטואר האמנותי קיבלו ממני ומהנהלת התיאטרון

גיבוי לאורך כל הדרך. נמשיך לעשות כך ולעמוד על זכותו של כל אמן וכל שחקן להביע את דעתו ולומר את דברו בכל מקום ומעל כל במה - כולל באריאל", הדגיש חולדאי. "לא ייתכן שמי שהכריע להיות חלק מהמערכת הציבורית והוא עובד מעובדיה לא יכבד את החלטות ההנהלה".

 

אל הגינויים הקשים ליוזמה הצטרפה אתמול שרת התרבות, לימור לבנת, שקראה למנהלי התיאטראות הנתמכים בישראל "להתגייס אופן מיידי לטיפול במשבר שנוצר, בו החליטו שחקנים ויוצרים לחלק את החברה בישראל". השרה הוסיפה כי "דבר חמור זה יוצר קרע בחברה ומפלה בין קהלים על פי השקפתם הפוליטית של היוצרים והאמנים. התרבות הינה גשר חברתי ויש להשאיר את הוויכוח הפוליטי מחוץ לחיי התרבות והאמנות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חולדאי. מצטרף לגינויים
צילום: ירון ברנר
מומלצים