שתף קטע נבחר

נשיא צ'צ'ניה הוביל קרב נגד חמושים: 19 נהרגו

קבוצת חמושים הסתערה על שיירת הנשיא קדירוב בכפר מגוריו. 19 בני אדם, בהם חמישה עוברי אורח, נהרגו בקרב היריות. קדירוב: אפשרנו להם להיכנס ודחקנו אותם לפינה כדי להשמידם

19 בני אדם, בהם חמישה אזרחים, נהרגו היום (א') בחילופי אש שפרצו בצ'צ'ניה שבדרום רוסיה אחרי שחמושים חדרו לכפר מגוריו של נשיא החבל, רמזאן קדירוב. ערוצי טלוויזיה הציגו צילומים של הנשיא בודק את גופות המתנקשים שחוסלו בידי מאבטחיו.

 

קבוצת מורדים חדרה הבוקר לטסנטורוי, כפר מגוריו של נשיא צ'צ'ניה, רמזאן קדירוב, בניסיון להתנקש בחייו. אולם הם לא ידעו שהמתין להם מארב, ובקרב שפרץ בין הצדדים נהרגו 12 חמושים וכן שני אנשי כוחות הביטחון. ערוצי טלוויזיה ברוסיה דיווחו שגם חמישה עוברי אורח נהרגו בחילופי האש.


הנשיא חמוש ברובה, כפי שתועד על ידי מצלמות הטלוויזיה (צילום: AP)

 

דובר נשיא צ'צ'ניה, אלבי קרימוב, אמר שקדירוב "הוביל" את המאבטחים בקרב מול החמושים. הנשיא הצ'צ'ני ידוע כמי שלעתים נוהג לפקד על כוחות לוחמים במבצעים ביטחוניים.

 

ערוץ טלוויזיה מקומי אף תיעד את קדירוב בודק את גופות החמושים שהוטלו בצד הכביש בכפר טסנטורוי. "אפשרנו להם להיכנס לכפר כדי שהם לא יצליחו להימלט", התפאר הנשיא קדירוב. "דחקנו אותם לפינה, משום שידענו ששם ניתן יהיה להשמידם".

 

אין זו הפעם הראשונה שארגוני החמושים הצ'צ'ני מנסים לחסל את קדירוב. רק לפני שנה סיכלו כוחות הביטחון ניסיון התנקשות שניסו המורדים לבצע

באמצעות מכונית תופת. המשטרה הספיקה לירות למוות בנהג מכונית, שהיתה עמוסה בחומרי נפץ, לפני שהספיק להגיע לאתר בנייה, שבו קדירוב אמור היה להופיע.

 

קדירוב נמנה בעברו עם המורדים עד שהחליט להחליף צד ולקבל את מינוי הקרמלין לתפקיד נשיא צ'צ'ניה ב-2007. מאז נרשמה ירידה יחסית במספר התקריות האלימות, אך פעילי זכויות אדם טוענים ששלטונו גבה מחיר כבד מהאוכלוסייה. לטענתם, הנשיא הצ'צ'ני אחראי לחטיפות, עינויים ורציחות של מתנגדיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הוביל את הכוחות. קדירוב
צילום: איי פי
מומלצים