שתף קטע נבחר

בעקבות הפיגוע: המשטרה העלתה כוננות

המשטרה תעבה את הכוחות בשטח בניסיון לסכל פיגועים נוספים שמטרתם לפגוע במשא-ומתן בין ישראל לפלסטינים. עוד לפני הרצח ליד חברון, בצה"ל הגבירו את ההיערכות בנקודות חיכוך

בעקבות פיגוע הירי סמוך לחברון, שבו נרצחו ארבעה תושבי בית חגי, הורו הערב (יום ג') השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', ומפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, להעלות את הכוננות המשטרתית לרמה ג', אחת לפני הגבוהה ביותר - בעיקר במקומות הרגישים.

 

ההחלטה התקבלה בעקבות חשש מפני ניסיונות להוציא לפועל פיגועים נוספים במטרה לפגוע בחידוש השיחות הישירות בין ישראל לפלסטינים בוושינגטון.

 

במקביל, הפיץ אגף המבצעים של המטה הארצי הנחיות לכלל מחוזות המשטרה המורים למפקדיהם להגביר את העירנות בכל הקשור למניעת פיגועים. עם זאת, אמרו במשטרה כי לא הייתה בידיהם כל התרעה מודיעינית ממוקדת על פיגוע שאמור היה להתרחש על-רקע המגעים הישירים.

 

בצה"ל, עוד טרם הפיגוע, חידדו את הנהלים והגבירו את העירנות מחשש שההתפתחויות המדיניות ידליקו תבערה בשטח, גם בשל אי-הבנה של אחד הצדדים. כחלק מהניסיונות לשמור על השקט, הוחלט בצה"ל לערוך שינויים בהקצאת הכוחות בגזרות השונות של פיקוד המרכז, אך עם זאת לא לתגברם.

 

בשל כך, ערך בימים האחרונים הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, ביקור בגזרה ושוחח עם המפקדים שם.

 עוד לפני הפיגוע, בצה"ל ביקשו למנוע היתקלויות מיותרות, בין היתר במחסומים ובמוקדי החיכוך האחרים עם האוכלוסייה הפלסטינית - כדי לסכל מראש כל אירוע בעל פוטנציאל להצית התפרצות אלימה.

 

בין היתר, עוקבים גורמי הביטחון השונים גם אחר יהודים שעל-פי החשד עלולים לעורר בימים הקרובים פרובוקציות נגד פלסטינים, אם בהפרות סדר ואם באירועים אלימים אחרים.

 

בהכנת הכתבה השתתפו רוני סופר, חנן גרינברג ואלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים