שתף קטע נבחר

אחרי הפיגוע, בבית חגי נותרו 7 ילדים יתומים

טליה ויצחק אימס, שנרצחו בפיגוע הירי ליד חברון, הותירו אחריהם שישה יתומים. כוכבה אבן-חיים הצליחה ללדת בת לאחר שנים של ניסיונות וזוהתה בידי בעלה, מתנדב זק"א, שהגיע לזירה. אבישי שינדלר עבר לבית חגי רק לאחרונה. סיפורי הקורבנות

"טליה ויצחק גידלו את ילדיהם בשמחה ובצנעה", סיפרו אמש (יום ג') בבית חגי. ארבעה מתושבי ההתנחלות נהרגו בפיגוע הירי ליד חברון, בהם בני זוג שהותירו אחריהם שישה יתומים. "היו להם לא מעט קשיים בחיים, אך הם התגברו על הכל. הרבה מאוד זמן הם נהגו להקדיש לנתינה". ההרוגים האחרים, כוכבה אבן-חיים ואבישי שינדלר, נסעו איתם ברכב.

 

הטרור חזר: כל הדיווחים ב-ynet

 

הבוקר ייערכו הלוויות, שייצאו ב-11:00 מבית חגי, שם יישאו את ההספדים. לאחר מכן, טליה (45) ויצחק (47) אימס ייקברו בבית העלמין בהר הזיתים. אבישי שינדלר (24) יובא למנוחות בבית העלמין סגולה בפתח תקווה. כוכבה אבן חיים (37) תיקבר בבית העלמין באשדוד.

 

פיגוע הירי הקטלני התרחש ממש לא הרחק מהבית, בצומת בני נעים. טליה ויצחק אימס, הותירו אחריהם תינוק בן שנה וחצי, ועוד חמישה ילדים שהבוגר מביניהם בן 19.

 

אחד מתושבי היישוב סיפר כי בני הזוג היו חדורי אידיאולוגיה, ובתקופת ההתנתקות נרתמו למאבק נגד הנסיגה מהרצועה ואף העתיקו באורח זמני את ביתם לאחד מיישובי גוש קטיף.


טליה ויצחק אימס עם ילדיהם. "אנשים מדהימים, שמחים וחייכנים"

 

עם קבלת דבר האסון, החלו אירנה ומיכאל ניקומרו, חבריהם הטובים של בני הזוג אימס, לעשות דרכם מביתם שבנצרת עלית לכיוון בית חגי. עד שעות הלילה המאוחרות הם בילו במחסומים בדרך, כדי לנסות לתת מעט נחמה לששת היתומים. "הם היו אנשים מדהימים, חמודים, שמחים וחייכנים", סיפרה אירנה ל-ynet. בעלה, מיכאל, הוסיף כי "יצחק היה מארגן כמעט בכל שבוע עליות להר הבית והיה דמות מוכרת ומשפיעה".

 

כוכבה אבן-חיים, הייתה מורה במקצועה ביישוב אפרת שבגוש עציון והותירה אחריה את בעלה וילדה בת שמונה. לבית חגי היא הגיעה בעקבות בעלה, מומי, לפני כ-18 שנים. כמתנדב זק"א, הגיע לזירת הפיגוע - ונחרד לגלות את אשתו בין ההרוגים. מומי עבד בכפר הנוער ביישוב - והוא ואשתו היו מוכרים כמי שתרמו הרבה למען הצעירים המקומיים ובני הנוער שם.


הרכב נוקב בקליעים. מכוניתם של הנרצחים, ליד חברון (צילום: גיל יוחנן)

  

מאיר דמרי, תושב בית חגי, סיפר כי "רק אחרי שנים רבות של ניסיונות, הצליחה כוכבה להיכנס להריון ולהביא את הילדה לעולם. כעת היא נותרה בלי אמא", אמר בצער.

 

ההרוג האחרון, אבישי שינדלר, עבר להתגורר בבית חגי רק לאחרונה - בעקבות רעייתו, שהייתה קומונרית ביישוב. "הוא ואשתו השתלבו במהרה בחיי הקהילה כאן. אביחי תמיד היה מלא מרץ ושמחה", סיפר דמרי.


מתנחלים זועמים מתעמתים עם כוחות הביטחון (צילום: גיל יוחנן)

 

ראש המועצה האזורית הר-חברון, צביקי בר-חי, אמר הערב כי "עם ישראל איבד ארבעה אנשים ושלוש משפחות נפגעו. בית חגי הוא יישוב חזק ובעזרת השם אנו נתגבר. זו הזדמנות לחשבון נפש עבור עם ישראל לפני ראש השנה, כדי להבחין מי חפץ חיים ומי חפץ רצח ודם".

 

האקדח של יצחק נלקח לפני פחות משנה

עו"ד יצחק בם, פרקליטו של יצחק אימס, הטיח הלילה האשמות כלפי המשטרה. לדבריו, החזיק ההרוג ברישיון אקדח במשך שנים ארוכות, עד ההחלטה לשלול זאת ממנו.

"בדצמבר 2009 הודיע משרד הפנים בהמלצת המשטרה שבשל תיקים פליליים סגורים בתחום הסדר הציבורי נשלל רישיונו. התיק האחרון היה ב-2005 ונסגר", אמר.

 

דוברת רשות האוכלוסין וההגירה, סבין חדד, מסרה בתגובה כי "מתן רישיון נשיאת נשק ואחזקתו ניתן, בין היתר, על סמך חוות דעת רפואית וכן כזו מטעם המשטרה. כאשר באחת מהן מתעוררת בעיה, לא ניתן לחדש את הרישיון".

 

Read this article in English

 

בהכנת הכתבה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טליה ויצחק אימס
אבישי שינדלר. הגיע לבית חגי בעקבות האשה
כוכבה אבן-חיים
מומי אבן-חיים. מצא את אשתו בזירה
מומלצים