שתף קטע נבחר

מאות בהלוויות נרצחי הפיגוע: "חזרי אלי אמא"

דמעות וקולות המתייפחים מילאו את רחבת בית הכנסת בבית חגי שעה שהובאו גופות ארבעת הנרצחים למקום. במקביל, ביקרו שר הביטחון והרמטכ"ל בחטמ"ר יהודה, הבטיחו לתפוס את המחבלים וקראו למתנחלים לשמור על איפוק - למרות הכאב

חיבוקים וניחומים לצד דמעות הצער והאבל. מאות בני אדם משתתפים בצהריים (יום ד') במסע הלוויותיהם של ארבעת תושבי בית חגי שנרצחו אתמול בפיגוע הירי באזור חברון. דמעות וקולות המתייפחים מילאו את רחבת בית הכנסת בבית חגי שעה שהובאו גופות ארבעת הנרצחים למקום.

 


נפרדים. הקהל בכה עם המשפחות (צילומים: עידו ארז)

 

טליה ויצחק אימס ייקברו בבית העלמין בהר הזיתים. אבישי שינדלר יובא למנוחות בבית העלמין סגולה בפתח תקווה, וכוכבה אבן חיים תיקבר בבית העלמין באשדוד. בזה אחר זה בירכו בני המשפחות "ברוך דיין האמת" וקרעו את חולצתם. הם בכו ועמם בכה הקהל כולו.

 

ששת היתומים של בני הזוג אימס התחבקו והתנחמו זה בזרועות זה. את מוריה, אלמנתו של אבישי, חיבקו בנות המשפחה ולא הפסיקו לבכות יחד עמה.

 

הבן אריאל ספד: "אמא ואבא, מאתמול משהו השתנה. הייתם חלק טבעי מהמשפחה, ופתאום אתם לא פה. אני לא מאמין שאמא שכל כך דאגה לנו לא תחזור. אמא שדאגה שנהיה בבית עם האחים הקטנים. אין הרבה הורים שיכלו לדבר עם ילדיהם על הכל, תחזרי אלי אמא.

 

"אני שמח שהספקנו לחגוג לכם יום נישואין. אמא, סליחה שלא הייתי מספיק בבית. אני מבטיח שלא אשכח את האחים, אדאג להם כמה שאוכל... לא ניתן שהמרצחים ישברו אותנו. אוהב, כואב, מבולבל ובאמת אוהב", הוסיף אריאל.

 

"רצינו אותך איתנו, אך הקב"ה רצה אחרת"

את מומי, בעלה של כוכבה אבן חיים, לא הפסיקו המספידים להלל, שעה שהוקף בבני משפחתו ובני משפחת אשתו, כוכבה ז"ל. לאחר מכן, ספד מומי לרעייתו: "איך אני יכול להיפרד ממך? אני רק רוצה שתישארי. אני לא רוצה שיכאיבו לך ככה, זו פחדנות לירות ככה באישה ברכב נוסע. אנו יוצאים למסע אחר, מסע אחרון יחד, אבל את לא לבד... גם יצחק וטליה פה איתך – היית מאמינה?"

 

דודו של אבישי שינדלר אמר: "הקדוש ברוך הוא רצה אותך קרוב אליו יותר מכולנו. גם אנחנו רצינו אותך קרוב, אך דיין האמת רצה אחרת. מוריה, איתה הקמת יחד בית, זכתה ליהנות ממך רק שנה אחת. כל המכרים הרגישו בנועם ובענווה שלך. דרך ארץ הייתה טבועה באישיותך ואת התורה שכל כך אהבת, ראית לנגד עיניך".

 


מסע ההלוויה. "מסע אחרון יחד"

 

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, אמר בטקס כי "תנופת בניה חדשה תהיה תשובתנו לטרור. זו תהיה תשובה ציונית הולמת". לדבריו, "בעיני הטרור אין קו ירוק, ואין הבדל בין בית חגי לבית קמה או בית יהושע".

 

הרב דב ליאור הספיד: "זה היישוב עליו ניתן לומר: בדמייך חיי. אבינו מלכנו נקום נקמת דם עבדיך השפוך. זוהי כפרה עבור כלל עם ישראל. יש לנו כוחות ביטחון, המנהיגים רק צריכים לשנות את המחשבה שניתן להגיע עם המרצחים הללו להסכם. כולנו ימין ושמאל רוצים שלום, הם רוצים להשמיד את ישראל. לבנו עם שלושת המשפחות הללו".

 

במקביל למסע ההלוויה, נערך תדרוך של שר הביטחון אהוד ברק, והרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי, בחטיבה המרכזית יהודה. ברק קרא למתנחלים לשמור על איפוק.

 "בתוך כל הכאב וכל האבל, אני קורא לראשי ההתיישבות ואנשי בית חגי לגלות שיקול דעת ואחריות. אנחנו בתוך מאבק ארוך על זכותנו להגיע לחיים של ביטחון ושלום והסכם עם השכנים".

 

הרמטכ"ל אשכנזי הבטיח לתפוס את המחבלים. "מאז האירוע אנחנו פועלים יחד עם זרועות הביטחון האחרות בכל הכיוונים - מודיעיני ומבצעי - ונוקטים בכל הפעולות על מנת להניח יד על הרוצחים הללו ומשלחיהם. אני יכול לומר שלא נרפה עד שבאמת נלכוד את הרוצחים, כפי שהיה באירועים נוספים ונחזיר את השקט על כנו".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טליה ויצחק אימס ז"ל
כוכבה אבן חיים ז"ל
אבישי שינדלר ז"ל
מומלצים