שתף קטע נבחר

המדינה תובעת את בזק: לא שילמה אגרות תדרים

פרקליטות מחוז ירושלים תובעת ב-74 מיליון שקל את בזק, כיוון שסירבה לשלם אגרות על שימוש בתדרים ביו"ש, מאז 2002. זאת, למרות דרישות חוזרות ונישנות מצד משרד התקשורת ומפקד צה"ל באזור. התדרים משמשים להעברת שידורי טלוויזיה וטלפוניה לכ-150 נקודות באזור

פרקליטות מחוז ירושלים אזרחי בשיתוף היחידה לתביעות ומיקור חוץ בפרקליטות המדינה, הגישה היום (ד') לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעה בגובה של כ-74 מיליון שקל כנגד חברת בזק, בטענה שהיא מסרבת לשלם אגרות תדרים עבור קווי תקשורת אלחוטיים (עורקי מיקרוגל) אותם היא מפעילה באזור יהודה ושומרון לשם מתן שירותי תקשורת ללקוחותיה.

 

 

בתביעה שהוגשה באמצעות עו"ד מיכל הירשפלד, נטען כי בזק החליטה בשנת 2002 על דעת עצמה לשלם אגרות תדרים בגין עורקי מיקרוגל באזור יהודה ושומרון, זאת לאחר שעד אז שילמה אגרות כפי שנוהגים גם מפעילי תקשורת אחרים הפועלים ביהודה ושומרון. בתביעה נכתב כי בזק הפסיקה את התשלום בטענה כי אין למשרד התקשורת כל סמכות לגבות ממנה אגרות תדרים וכי מינואר 2002 לא שילמה אגרות אלו.

 

מהתביעה עולה כי בזק מפעילה את עורקי המיקרוגל (קווים אלחוטיים העוברים בין שתי תחנות ממסר) המשמשים להעברת שידורי טלוויזיה וטלפוניה לכ-150 נקודות ביהודה ושומרון. לטענת הפרקליטות, כל מפעיל תקשורת המפעיל עורקי מיקרוגל, מחויב לשלם אגרה עבורם. לטענת הפרקליטות, בזק טענה כי היא פטורה מתשלום אגרות וזאת בטענה כי שר התקשורת בשנת 2002 הבטיח לה פטור ולאחר מכן טענה כי למשרד התקשורת אין כל סמכות לגבות אגרות אלו.

 

למרות טענות אלו, פנו מספר פעמים משרד התקשורת לבזק בטענה כי טענותיה אינן נכונות, כי היא חייבת לשלם על האגרות וכי תשלום זה הינו תנאי מהותי לעצם פעילותה של בזק, הן בישראל והן ביהודה ושומרון. למרות זאת, בזק לא שינתה את עמדתה ומסרבת לשלם אגרות אלו.

 

לטענת הפרקליטות, "אין מקום להפרדה מלאכותית ומקוממת שעושה בזק בין הבסיס החוקי לעצם פעילותה באזור יהודה ושומרון לבין הבסיס החוקי לחובתה לשלם אגרות בגין פעילות זו ממש". משרד התקשורת והמפקד הצבאי באזור יהודה ושומרון טוענים כי בזק חייבת להם כ-74 מיליון שקל.

 

מבזק נמסר בתגובה: "טרם קיבלנו את הפנייה. לכשתתקבל נלמד אותה ונגיב בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משרדי בזק. כל שימוש בתדר מחויב בתשלום
מומלצים