שתף קטע נבחר

אל על: לא נטיס יותר חיות לניסויים בחו"ל

על רקע לחץ מצד ארגונים למען בעלי חיים הודיעה חברת התעופה על שינוי במדיניותה: התקבלה החלטה שלא להוביל משלוחים של בעלי חיים לצורכי ניסויים. ארגון "מאחורי דלתות המעבדה": החלטה אמיצה, מוסרית וחשובה

חברת התעופה "אל על" שינתה את מדיניותה בנושא הובלת בעלי חיים לצורכי ניסויים בחו"ל - כך נודע ל-ynet. "אל על מחוייבת לפעול על פי דין ביחס למתן שירותי תובלה. לאחרונה התקבלה באל על החלטה שלא להוביל משלוחים של בעלי חיים לצורכי ניסויים", מסרה החברה בתגובה לפנייה בנושא.
 
האם הלחץ הציבורי הוביל את החברה לשנות את מדיניותה בנושא? ייתכן שכן. בשבועות האחרונים הפגינו פעילים למען בעלי חיים מול משרדי החברה בתל-אביב, ודרשו כי תפסיק להטיס קופים מ"חוות מזור" למכוני מחקר ואוניברסיטאות בחו"ל בהם נערכים ניסוייים בקופים. ההפגנות הם חלק מקמפיין נגד השתתפות של גופים ישראלים בניסויים בבעלי חיים.
 
עוד על ניסויים בבעלי חיים:

 

לאחרונה גם נחשפו בערוץ 10 תעודות משלוח המעידות כי החברה הובילה קופים מחוות מזור לחו"ל בשנת 2009. נציגי החברה הכחישו זאת, וטענו כי בשנה האחרונה לא הטיסה החברה קופים למטרות אלה.
 
בארגוני בעלי החיים הגיבו בחיוב על הודעת החברה. ענת רפואה, מנהלת עמותת "מאחורי דלתות המעבדה", שמנהלת מאבק גם נגד המשך קיומה של "חוות מזור" המייצאת קופים למטרות ניסויים, אמרה בתגובה: "אנחנו מברכים את חברת אל על על החלטתה האמיצה, המוסרית והחשובה לצאת ממעגל הרשע של סחר בקופים ובעלי-חיים נוספים לצורכי ניסויים. אנחנו מקווים שהבחירה של אל על תזרז את החלטת השר גלעד ארדן להפסיק את היתרי הסחר לחוות מזור".
 
בתגובה לפניית ynet מסרו עורכי דינה של חברת "חוות בי.אפ.סי. בע"מ" (חוות מזור) כי בעקבות פסק דין שניתן על ידי בית המשפט המחוזי בת"א-יפו בשנת 2002, חוייבה חברת אל על להטיס משלוחים של קופים מטעם החווה לייצוא מישראל.

 

בעקבות הפרסום ב-ynet נשלח לחברת אל על מכתב בו דרש עו"ד רוברט פישמן, כי החברה תפרסם תיקון מיידי לדיווח, ותודיע כי תמשיך להטיס לחו"ל את הקופים מהחווה. "עצם הפרסום כבר גרם למרשתי נזקים ועלול לגרום לה נזקים חמורים יותר. מרשתי רואה באל על אחראית מלאה למלוא הנזקים הישירים והעקיפים שלה ושל צדדים שלישיים, העלולים להסתכם בסכומים גדולים, כדי מליוני דולר ארה"ב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניסויים בקופים. ארכיון
צילום: באדיבות "תנו לחיות לחיות" ו"יומן חייתי"
מומלצים