שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אובמה: "הטבח לא יעצור את שיחות השלום"

  בסיום הפגישה בבית הלבן הניח נשיא ארה"ב יד על כתפו של נתניהו, הביע מחויבות לביטחון ישראל וניחם את משפחות הנרצחים. רה"מ הודה לו: "אתה אומר כל מה שחושב אדם הגון"

  הניח יד, ניחם והביע מחויבות לביטחון ישראל. נשיא ארצות-הברית, ברק אובמה, הביע תנחומים בשם העם האמריקני למשפחות הרוגי הפיגוע, לאחר פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית הלבן. אובמה הניח יד על כתפו של נתניהו כהבעת תנחומים בסיומה של הפגישה וכינה את פיגוע הירי "הטבח ליד חברון". 

   

  צפו בדברי נתניהו ואובמה, אחרי הפגישה בבית הלבן

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "ראש הממשלה נתניהו ואני ניהלנו עכשיו דיון פורה על מאמצינו המשותפים לקדם את השלום בין ישראל לפלסטינים", אמר אובמה בהצהרה מסכמת חריגה לאחר הפגישה בין האישים, כחלק מחידוש המשא ומתן הישיר. "רציתי להקדיש כמה דקות כדי לדבר על העם בישראל באופן ספציפי. אני מדבר על הטבח ליד חברון. אתמול אנשים נרצחו על ידי טרוריסטים שניסו לחתור תחת תהליך השלום".

   

  "יהיו קיצונים שיחפשו הרס, ומול זה אנו עומדים", הוסיף הנשיא האמריקני, ששלח מסר לחמאס, הארגון שלקח אחריות לירי. "צריך להיות מאוד ברור שארה"ב מחויבת לביטחונה של ישראל ותעשה הכל כדי למנוע פעולות טרור מהסוג הזה. המסר צריך לצאת לכל מי שלוקח קרדיט על הפעולות האלה - זה לא יעצור אותנו משיחות השלום. אני גם רוצה להביע תנחומים בשם העם האמריקני למשפחות הרוגי הפיגוע ולהודות לראש הממשלה נתניהו שבתקופה קשה ומורכבת למדינתו הוא עדיין מחויב לשיחות האלה כאן".

   

  אובמה אמר כי ייפגש עם הנשיא הפלסטיני אבו מאזן בהמשך היום: "הוא גינה את הפיגוע הזה ואני מאמין שגם הוא מחויב לתהליך, ולכן אני מודה גם לו על נוכחותו. יש לנו הרבה עבודה, יהיו אנשים שירצו לחתור תחת השיחות האלה".

   

  נתניהו לאובמה: "אם זה תלוי בשנינו, יכול להיות הסכם"

  נתניהו הודה לנשיא אובמה: "תודה לך הנשיא על שאתה מביע את מה שחושב

  כל אדם הגון בכל מקום אל מול הפיגוע הזה. ארבעה בני אדם נורו למוות ושבעה נותרו יתומים בגלל אנשים שאין להם כבוד לבני אדם ולשיחות שלום. ההצהרה של הנשיא מביעה את העובדה שאנחנו רוצים ומחויבים לדבר ולנהל שיחות פתוחות, שיכללו גם את העובדה שצריך סידורי ביטחון".

   

  במהלך הפגישה, אמר נתניהו לאובמה כי ההסדר חייב להיות מושתת על סידורי ביטחון שאינם תיאורטיים, ולא רק על מחויבות מילולית או חוזית. "אם זה תלוי בשנינו, יכול להיות הסכם, אבל שלום לא מתיישב עם הוצאה להורג של אישה הרה", אמר ראש הממשלה לנשיא האמריקני.

   

  גורמים בפמליית נתניהו אמרו כי פגישתו עם אובמה התקיימה ברובה בארבע עיניים. בצוות הישראלי אמרו כי הפגישה היתה חמה וכי אובמה שוחח גם עם אנשי צוות ראש הממשלה, לחץ את ידיהם והודה להם על בואם.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים