שתף קטע נבחר

שירנד העשבים

רבי נחמן כתב את הטקסט, נעמי שמר הלחינה ושולי רנד שר. שילוב כוחות מיוחד הוליד את הגירסה החדשה ל"שירת העשבים", שמופיעה בדיסק שהשיק השירות הבולאי - יחד עם בולים לציון 200 שנה לפטירת מייסד חסידות ברסלב

משלושה יוצא אחד: לפני יותר מ-200 שנה כתב רבי נחמן מברסלב את שירת העשבים ("דע לך שכל רועה ורועה יש לו ניגון מיוחד משלו"), במאה הקודמת הלחינה אותו נעמי שמר - וכעת מבצע שולי רנד גירסה חדשה לשיר.

 

השיר החדש, שמופיע ב-ynet בהשמעת בכורה, נכלל באלבום אוסף משירי רבי נחמן שמשיקה רשות הדואר, לרגל שנת ה-200 לפטירת רבי נחמן מאומן. הדיסק הוא חלק ממארז שכולל גם גיליון בולים חדש וספר עם רעיונותיו של מייסד חסידות ברסלב.  

על הבול החדש מופיע ציור של ציון קברו של רבי נחמן, פרי מכחולו של הצייר הרב ישראל יצחק בזאנסון - מרבני חסידות ברסלב. על שובל הבול הוטבעו אמרות של רבי נחמן, בשחזור כתב ידו המקורי.

 

האלבום המוזיקלי שבמארז כולל 13 ניגונים של רבי נחמן, בעיבודים ייחודיים ובהפקתו המוזיקלית של איציק ליכטנפלד, מי שהיה מפיקם של משינה, זקני צפת ושב"ק ס בתחילת דרכה. זהו הדיסק הראשון שליכטנפלד מפיק מאז

חזר בתשובה לפני כ-15 שנה.

 

מלבד "שירת העשבים", רנד מבצע באלבום גם את "ידיד נפש" בניגון ברסלבי מיוחד. זמרים נוספים חסידי ברסלב שמשתתפים באלבום הם: עדי רן, אהרן רזאל, אברהם אבוטבול, ישראל דגן ויוסף קרדונר. בנגנים נמצאים, בין היתר, חיליק פרנק וגדי פוגטש.  

 

הספר "בשמחה תמיד" שבמארז כולל 24 עמודים ובו רעיונות סביב מעגל השנה מתוך תורתו של רבי נחמן מברסלב. את הספר כתב הרב עופר גיסין, עורך הכרך "רבי נחמן מברסלב" בסדרת "עם הספר" של "ידיעות ספרים" והעורך הראשי של הסדרה המחודשת של כתבי רבי נחמן מברסלב במכון אב"ן שתיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בול עליו. ציון הקבר של רבי נחמן
שולי רנד
צילום: חגי אהרון
מומלצים