שתף קטע נבחר

עצומה: 20 אלף חתמו על "החרמת" שעון החורף

בתוך 3 ימים בלבד חתמו יותר מ-20 אלף איש על עצומה הקוראת להחרים את שעון החורף לקראת יום כיפור. "תירוץ עלוב זה מעוות לחלוטין כיוון שהצום נמשך בכל מקרה 25 שעות", נכתב בעצומה. ומה אתם חושבים?

מירוץ נגד השעון: בתוך 3 ימים בלבד חתמו מעל ל-20 אלף איש על עצומה "להחרמת" שעון החורף המוקדם. למרות שבחוץ ימים ארוכים ושטופי שמש, שעון החורף המוקדם יחל רשמית ימים ספורים לפני יום הכיפורים בעוד כשבועיים, בעת שמחוגי השעון יוזזו שעה אחת לאחור.

 

עצומה המסתובבת בימים אלו ברשת תחת הכותרת "החרימו את שעון החורף", קוראת לציבור להתעלם מהזזת השעון המלאכותית, ולהמשיך לפעול בהתאם לשעון קיץ עד סוף חודש אוקטובר.

 

"הננו קוראים לאזרחי המדינה להתעלם מהזזת השעון ולהמשיך לפעול לפי שעון הקיץ. בתי ספר, עסקים, מוסדות ציבור, משפחות וכל גוף אחר, אנא המשיכו לנהוג כאילו השעון לא זז", קוראים יוזמי העצומה. לדבריהם, שעון החורף "מקצר את זמן האיכות של הורים עם ילדיהם, מגביר את הסיכון לתאונות דרכים בגלל נהיגה נוספת בשעות החשיכה, מעוות את השעון המקומי לעומת השעונים באירופה וביתר העולם, ועולה למשק הישראלי מאות מיליוני שקלים".

 

הם מוחים כנגד הצעת החוק שנתקבלה כבר בשנת 2005, ומטרתה להקל על ציבור הצמים ביום כיפור. "אפילו תירוץ עלוב זה מעוות לחלוטין כיוון שהצום נמשך בכל מקרה 25 שעות והזזת השעון רק מעבירה אותו לשעות חמות יותר לצמים ולמתפללים. התעלמו מהזזת השעון ואולי סוף סוף יבינו נבחרינו שהם עובדים בשבילינו ולא אנחנו בשבילם", קבעו מנסחי העצומה.

 

פנסיונרית מחיפה: "אני חתמתי כמחאה"

"אני בין כה וכה מחרימה כמיטב יכולתי את השעון בתור פנסיונרית", אמרה ל-ynet שיפרה גורדון, תושבת חיפה שחתמה אף היא על העצומה. "זו שאלה טובה, האם בני אדם מוכנים ממש להגיע לעבודה באיחור של שעה בשביל לאתגר את שעון החורף".

 

לדבריה, "מידת הישימות מאוד תלויה בשיתוף פעולה של כולם, כי אם קובעים פגישה אז אני מאחרת. אני לא בטוחה אנשים שחתמו על זה חשבו על ההשלכות של ההחרמה לעומק, כפי שאני לא חשבתי. אני חתמתי כמחאה", קבעה גורדון.

 

התאחדות התעשיינים מפרסמת מדי שנה נתונים על הנזק שנגרם לתעשייה ולמשק מהפעלתו הקצרה של שעון הקיץ בישראל. למרות זאת, ההתאחדות סירבה למסור אם היא תומכת או מתנגדת לעצומה ולרעיון לבטל את שעון החורף. מההתאחדות נמסר בתגובה: "ההתאחדות אינה עוסקת בנושאים של דת ומדינה".

 

Read this article in English

 

  • האם אתם בעד הקדמת שעון החורף או סבורים שהמהלך שגוי? סמנו והגיבו

 

בהכנת הידיעה השתתף תני גולדשטיין
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מחוגי השעון יעצרו מלכת?
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים