שתף קטע נבחר

שופר הרב אלישיב: "לא להתגרות באומות העולם"

הרב עובדיה תקף את אבו מאזן, היומון הליטאי "יתד נאמן" מבקש להבהיר: "אנחנו נגד כל פעולה שעלולה ליצור מתח עם הממשל האמריקני", וגם: הציבור החרדי ודעת תורה מתנגדים בכל תוקף להצהרות ומעשים נגד האוכלוסיה הפלסטינית

לאחר שמנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, תקף בחריפות את יו"ר הרשות הפלסטינית, יוצא הבוקר (ו') העיתון הליטאי "יתד נאמן" במתקפה חריפה נגד ההתגרות באומות העולם והאמריקאים ומזהיר מפני לאומנות - מבלי לציין מפורשות את שמו של הרב עובדיה.

 

מאמר המערכת שמתפרסם הבוקר בעיתון, המהווה את שופרו של המנהיג הליטאי הרב אלישיב, מתייחס לתחילת השיחות עם הפלסטינים, ונכתב בו בהקשר לפיגועי הירי והתגובה האמריקנית כי "הנושא המעשי העכשווי הוא אחד ויחיד: זהירות מפני כל מעורבות שהיא, ובוודאי מכל פעולה שעלולה ליצור מתח עם הממשל האמריקני ואומות העולם. יהודים חרדים צריכים להיזהר מכך באופן מיוחד כן מעשיהם מנוגדים להשקפת התורה. רק שלשום פורסם בעיתון הארץ מאמר המציין כי בשנים האחרונות נסחפו אי אלו יהודים חרדים להפגנות ולאירועים שביטאו סימני לאומנות מובהקים, ולא ייתכן שבשל גורמים שוליים הנסחפים ללאומניות קיצונית עלול להתקבל הרושם כאילו כלל הציבור החרדי נוטל חלק בהתגרות באומות".

 

לאורך כל המאמר קשה להתעלם מההקשר לדברים שאמר הרב עובדיה יוסף הנחשבים להתגרות באמריקנים ובפלסטינים. 

בהמשך נכתב כי "בשעתו כאשר נעשו התגרויות באוכלוסיה הערבית יצא מרא דאתרא הרב זוננפלד במכתב, ובו הביע באופן חד משמעי את עמדת ציבור היראים המתנגד בתוקף להצהרות ומעשים כאלה, ומעוניין לחיות בשלום ובשלוה עם האוכלוסייה הערבית".

 

העיתון מצטט מכתב שהפיץ הרב זוננפלד ופורסם בעיתונות הערבית בו נכתב: "הסירו שנאה מלבבכם ואל תתנו להשלות אתכם במשאות שוא ומדוחים של אנשים אשר בזדון או בשגגה מתאמצים הם להטיל פירוד בין חלקי התושבים".

 

את סוף המאמר סיימו בעיתון בקריאה להימנע "מהתנהגות מתריסה כלפי האומות. הממשל האמריקני עוקב בדריכות אחר כל רחש המגיע מן המזרח התיכון". בנוסף ציטטו את דבריו של המנהיג הליטאי המנוח, הרב מנחם ש"ך ש"זעק שוב ושוב אין לנו חלק ונחלה בכל ההתנחלויות והאידיאלים הלאומיים מסוג זה שיש בהם משום התגרות באומות".

 

בסיעת ש"ס לא הגיבו עד כה למאמר המערכת של היומון הליטאי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אלישיב
הרב עובדיה יוסף
צילום: AP
מומלצים