שתף קטע נבחר

חמאס: המתנחלים הם צבא - טבעי לפגוע בהם

"המתנחלים הציונים הם חיל המילואים של צבא הכיבוש על האדמה הפלסטינית", אמר בכיר חמאס עזאת א-רשק. לדבריו, המשא ומתן הישיר הוא רק "קרנבל תקשורתי"

כשנתניהו ואבו-מאזן מדברים, בחמאס מודיעים כי הם ימשיכו בדרך הטרור: חבר הלשכה המדינית של חמאס, עזאת א-רשק, שיבח את הפיגוע ליד חברון, שבו נרצחו השבוע ארבעה מתושבי בית חגי, ואמר כי הפגיעה במתנחלים היא "דבר טבעי", משום שהם מהווים צבא של ממש. כך דיווח הבוקר (שבת) העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון.

 

"המתנחלים הציונים הם חיל המילואים של צבא הכיבוש על האדמה הפלסטינית", הסביר א-רשק את הפעולה. "הפגיעה במתנחלים

 הציונים היא דבר טבעי... הם מהווים כעת צבא ממשי, במלוא מובן המילה. יש להם יותר מחצי מיליון כלי נשק אוטומטיים, בנוסף להגנה הבסיסית שמעניק להם צבא הכיבוש".

 

א-רשק אמר כי השקת המשא ומתן הישיר בין ישראל לרשות הפלסטינית בוושינגטון אינה אלא "קרנבל תקשורתי", שבאמצעותו ביקש הממשל האמריקני לשווק את מדיניותו. לדבריו, הפיגוע הקטלני מדגיש כי לעם הפלסטיני יש עדיין די רצון בהתנגדות ובמאבק עם "האויב הציוני".

 

גם נציג חמאס בלבנון, אוסמה חמדאן, שהתראיין לעיתון הלונדוני, אמר כי הפיגוע הוא בבחינת גינוי לשיחות הישירות עם ישראל.

 הוא לא הסתיר את תקוותו שהמעשה ישפיע באופן שלילי על המשא ומתן הישיר. חמדאן תקף את ראש ממשלת הרשות הפלסטינית, סלאם פיאד, שגינה את הפיגוע.

 

"פיאד היה הראשון שגינה את הפעולה. מנגנוני הביטחון שנשמעים להוראותיו בגדה המערבית פוגעים בהתנגדות, ותפקידם לשמור על ביטחון ישראל... הוא פועל בשירות האויב", האשים חמדאן. הוא גינה גם את מעצרם של יותר מ-500 בני אדם בידי מנגנוני הרשות בגדה, בשעות שאחרי הפיגוע הרצחני.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע בו נרצחו 4 מתושבי בית חגי
צילום: רויטרס
מומלצים