שתף קטע נבחר

טייטל התפרץ בבית המשפט: "זה בית זונות"

"המחבל היהודי" שהואשם ב-12 שנות טרור, יצא משלוותו במהלך דיון בחוות הדעת הרפואית שקבעה כי הוא כשיר לעמוד לדין, ואמר כי הוא "מקבל דין תורה בלבד". לדבריו, לבית המשפט אין לגיטימציה לשפוט אותו: "השם הוא המלך"

יעקב טייטל נאשם כי במשך שנים פעל כמי שאינו חושש מרשויות אכיפת החוק והתנהל כ"מחבל יהודי" של ממש, אבל הבוקר (יום א') התברר שגם בין כותלי הרשות השופטת אין לו מורא. במהלך דיון שנערך בעניינו בבית המשפט המחוזי בירושלים קם טייטל במפתיע מכסאו, ואמר לשופטים באנגלית: "אני מתנגד לבית הזונות הזה, אין לו לגיטימציה לשפוט אותי".

 

טייטל הטיח בשופטים כי הוא "מקבל דין תורה ותו לא", ואז חזר ואמר כי "לבית הזונות הזה אין לגיטמציה לשפוט אותי, השם הוא המלך".


טייטל, הבוקר בבית המשפט. הצדדים יבקשו חומרי הגלם (צילום: גיל יוחנן)

 

בחודש נובמבר אשתקד הוגש נגד טייטל כתב אישום, ובו 14 סעיפים שמפרטים 12 שנות טרור. לפי האישומים, ב-1997 הוא רצח בירושלים את נהג המונית סמיר אכרם בלביסי וליד סוסיא את רועה הצאן עיסא ג'ברין מסעף. אחרי ששב למולדתו, ארה"ב, חזר ארצה וניסה מספר פעמים לפגוע בשוטרים ובפלסטינים. הוא גם הניח מטען בביתו של פרופ' זאב שטרנהל, שנפגע באורח קל, ומשלוח מנות ממולכד בבית המשפחה המשיחית באריאל - שבנה, הנער עמיאל אורטיז, נפצע קשה מאוד.

 

בדיון עסקו הצדדים בחוות הדעת הרפואיות הסותרות בעניינו של טייטל. אחרי שחוות הדעת הראשונה קבעה כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין, קבעה חוות דעת נוספת כי הוא כשיר גם כשיר - וכי היה אחראי למעשיו. במהלך הדיון ביקשו פרקליטיו של

טייטל, עורכי הדין אשר אוחיון ומיכאל עירוני, לקבל לידיהם את חומרי הגלם ששימשו לגיבוש שתי חוות הדעת, כדי ללמוד היטב את חוות הדעת השנייה.

 

נציג הפרקליטות, עו"ד שגיא אופיר, הסכים לבקשה, ובית המשפט קבע כי הצדדים יגישו לו צו משותף שיאשר לרופאים הפסיכיאטריים להגיש את חומרי הגלם.

 

במהלך הדיון אף אמר עו"ד אוחיון כי טייטל אינו מסכים לשתף פעולה עם בית המשפט ועם הסניגורים. "לכל היותר, לאחר הרבה מאמצים, הוא מוכן להיות פסיבי. מבחינתו, זה המקסימום שמותר לו לעשות מבחינת ההוראות שהוא מקבל. המלאך שדובר בו".

 

בדבריו התכוון ל"מלאך" שלדברי טייטל הנחה אותו לבצע את המעשים שבהם הוא נאשם, ושלא להכיר בלגיטימיות של בית המשפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טייטל הבוקר. "דין תורה בלבד"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים