שתף קטע נבחר

המלצות תוך חודש: ועדת בריק יוצאת לדרך

שר הביטחון חתם על כתב המינוי לוועדת הבירור, שתבחן את ההתנהלות בפרשת המסמך. חברי הוועדה: הקצינים במילואים תא"ל יהודית גריסרו, אל"מ יואל מוזס ואל"מ איתמר יער

ועדת בזק. שר הביטחון, אהוד ברק, חתם היום (א') על כתב המינוי לוועדת בריק, שהתבקשה להעביר את המלצותיה ומסקנותיה בפרשת מסמך גלנט תוך חודש ימים - עד ל-7 באוקטובר השנה.

 

ועדת הבירור, בראשה יעמוד האלוף במיל' יצחק בריק, תבחן את ההיבטים המערכתיים והערכיים בפרשת המסמך המזויף. פרט לבריק, הודיע שר הביטחון כי בוועדה יהיו חברים גם שלושה קצינים במילואים - תת אלוף יהודית גריסרו, אלוף משנה עו"ד יואל מוזס ואלוף משנה איתמר יער.

 

גריסרו, לשעבר יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים והאשה הראשונה מחיל האוויר שקיבלה דרגת תת-אלוף, מתפקדת כיום כראש אגף טיסה בחברת אל-על. מוזס, בעבר מפקד מצ"ח, הוא כיום ראש אגף חקירות בביטוח הלאומי ויער, לשעבר ראש מחלקה באגף תכנון ובזרוע היבשה, משמש כיום כסגן ראש המועצה לביטחון לאומי. יער היה גם מספר 4 ברשימתה של מלי פולישוק בלוך בבחירות לעיריית רעננה.

 

ברק ציין כי ועדת בריק לא נועדה לחזור על החקירה שביצעה המשטרה, אלא להמליץ לו כיצד למנוע הישנות מקרים כאלה בעתיד. היא התבקשה להעביר לו את ההמלצות והמסקנות תוך מעט יותר מחודש ימים.

 

במשרד הביטחון רמזו אתמול כי אילו הצבא היה בודק את הפרשה ו"מטפל" בקצינים שהתנהלותם הייתה בעייתית, אולי לא היה צורך בוועדת בריק. אבל מכיוון שלא כך היה, חשוב שהנושא ייבדק ושיתקבלו מסקנות כיצד לנהוג במקרה דומה בעתיד. בצה"ל נשמעה ביקורת על הקמת הוועדה ועל העומד בראשה, שנחשב מקורב לברק, ואמרו כי "היא מכורה מראש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים