שתף קטע נבחר

ליברמן מכה שנית: אבו מאזן על כרעי תרנגולת

המו"מ יצא לדרך, אבל שר החוץ סבור כי אסור לפתח ציפיות שיהיה קשה לעמוד בהן, בעיקר משום ששלטון אבו-מאזן אינו יציב. "האכזבה שתבוא לאחר מכן יכולה להפיל כל מה שהשגנו עד היום", אמר, "למה לתת הזדמנות להגיד שאנחנו אשמים?"

שר החוץ, אביגדור ליברמן, ממשיך לעורר אי נחת בהתבטאויות החריפות, אבל לפחות מספק הסברים: "בצד מישהו שמתלהב חייב להיות מישהו שגם מקרר ומנמיך ציפיות". ליברמן אמר הבוקר (יום ב') בראיון לקול ישראל, כי "אנחנו הולכים לחתום עם מישהו שהוא על כרעי תרנגולת".

 

לטענת ליברמן, מדינה אחראית צריכה להגדיר באופן ריאלי מה היעד האפשרי. "אני פוחד מהמצב שאנחנו יוצרים פה המון ציפיות שלא ניתן לממש אותן, ואחר כך כל האשמה תיפול עלינו. אסור שזה יקרה. אנחנו חייבים לדבר במונחים ריאליים".

 

הוא סבור שאין לפתח ציפיות שיהיה קשה לעמוד בהן. "האכזבה שתבוא לאחר מכן יכולה להפיל כל מה שהשגנו עד היום ... כדי להשיג פצרון צריך להיות עם שתי רגליים על הקרקע ומה שאפשר להשיג זה הסדר ביניים ארוך טווח. האלטרנטיבה זה שאנחנו נחריב את כל ההישגים בתחום הכלכלה והביטחון".

 

שר החוץ סבור כי שלטון אבו-מאזן רעוע ולא יציב. "ארה"ב כפו עליו את המפגש הזה בוושינגטון. את מי מייצג אבו מאזן? הרי חמאס בעזה בשלטון. הבחירות ברשות הפלסטינית נדחו כבר פעמיים-שלוש. כל ממשל שיבוא בבחירות לרשות הפלסטינית יוכל להתנער ולומר שאבו-מאזן לא מייצג אף אחד".

 

הוא בטוח שהפלסטינים מנסים לפגוע בתהליך. "הצד השני רק מחפש תירוצים למה לא לנהל מו"מ רציני. בשבילו זה הכל הצגה להפיל על ישראל את אי ההצלחה של השיחות ... אז למה לתת להם הזדמנות להגיד שאנחנו אשמים?".

 

בכל מקרה, הבהיר ליברמן, הוא מוכן לתת הזדמנות לתהליך. "אני לא נגד הממשלה", הסביר, "אמרתי שאני מוכן לתת הזדמנות וצ'אנס לראש הממשלה. אנחנו נשמח והלוואי שיושג שלום כולל באזור המזרח התיכון, אבל אני משתדל להיות צמוד למציאות, וזה אומר שמה שצריך כרגע זה הסדר ביניים ארוך טווח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. לא מוותר
צילום: גיא אסיאג
מומלצים