שתף קטע נבחר

אתר ישראלי: אין כניסה לתפרנים ולמכוערות

אתר ההיכרויות RichDate מבטיח שמשתמשיו יהיו רק גברים עשירים ונשים יפות. העשירים יוגדרו לפי דיווחי משתמשים - וגישה באישור לנתוני הונם, ונשים ידורגו על ידי הגולשים, ואף יורחקו מהאתר אם יתגלו כ"לא יפות"

יש הטוענים שהחברה הישראלית הולכת ונעשית חומרנית. אתר היכרויות חדש שעלה לאחרונה לאוויר מהווה הוכחת מסויימת לטענה זו.

 

אתר, RichDate, מייעד את עצמו לאנשים בעלי תפיסה חומרנית במיוחד: גברים בעלי כסף שרוצים אישה צעירה ויפה לצידם, ונשים אטרקטיביות שרוצות חיים קלים בחברת גבר שיממן אותן.יתרה מזאת - משתמשים שאינם עשירים לא יוכלו להתקבל לאתר, וכמותם, גם משתמשות שאינן יפות דיין אין. נשים שיתגלה שהן יפות פחות מהמוצג בתמונת הפרופיל אף יורחקו מן האתר.

 

"אתר זה הינו אתר הכרויות המיועד לכל הנשים שמחפשות בעל אמיד / בעל עשיר / חתן עשיר ולכל הגברים שרוצים למצוא אישה איכותית ויפה. אנחנו מאמינים בהיכרות בין כסף ליופי למען אושר ועושר", כותבים מנהלי RichDate.

גברים מחפשים קישוט, נשים - ספונסר

"סוד גלוי וידוע שהרבה נשים מחפשות גברים עשירים, והרבה גברים עשירים ואמידים מחפשים נשים יפות", אמר ל-ynet יובל כץ, ממקימי ובעלי האתר. לדבריו, זו תופעה שקיימת בכל רמות החברה. האתר עונה על צורך שקיים בחברה, ואומר לנו כץ. הוא מספק פיתרון מקוון לתופעה חברתית מוכרת. הוא מסביר שלא מעט נשים צעירות ויפות רוצות להתחבר לאנשים אמידים. "לרוב אלו חבר'ה מאוד כריזמטיים, עם ניסיון חיים עשיר. החיבור הזה מתבקש".

לפי הכתוב באתר, בין משתמשיו יימנו רק אנשים "איכותיים ומיוחדים מאוד", להגדרתו - "עורכי דין, בעלי חברות, סמנכלי כספים, טייסים, שחקניות, דוגמניות ונשות עסקים". "באתרי הכרויות יש הרבה אנשים שלא הייתם מעבירים אפילו... את הכביש, שלא נדבר על סף הדלת של אמא!" נכתב בעמוד הראשי.

 

האתר מסנן גברים ונשים באופן שונה מאוד. בעידן האינטרנט קשה מאוד לקבוע מהי מידת האותנטיות של מידע שמעיד על עצמו משתמש. כל תפרן יכול לסגל לעצמו גינונים, שפה, מראה וזהות של אדם עשיר, וכל אחת יכולה להציג תמונות של קרובת משפחה יפיפיה או להציג תמונה שצולמה באופן מגמתי. כדי לקבוע מיהו עשיר, מתבססת הנהלת האתר, בין השאר על מנגנון דיווח אשר מסתמך על הערות של גולשים, ולצידו – נמצא בעבודה מנגנון אימות נתונים שיקנה להנהלת ריצ'דייט גישה לנתונים פיננסיים אישיים. הבעלים אמרו לנו שהם מתכוונים לבצע תחקיר מלא על כל אחד מהמשתמשים באמצעות שירות דירוג פיננסי חיצוני. בשלב זה עדיין לא נכנסה לפעולה המערכת החדשה.

 

עוד כלי סינון הוא מחיר הכניסה. למרות שההרשמה לאתר בשלב זה אינה כרוכה בתשלום, עתיד יחויבו הגולשים הזכרים בדמי מנוי גבוהים במיוחד.

 

התגלית כמכוערת? תסולקי מן האתר

הנהלה קובעת מי עשיר ומי לא, אבל את השיפוט לגבי היופי משאירים לגולשים. בשלב זה הכניסה לאתר היא חופשית, אולם יובל כץ סיפר ל-ynet כי בקרוב יהיו אלו הגולשים שיקבעו מי יכול להרשם לאתר – ומי לא. כל גולשת שרוצה להירשם לאתר תצטרך לעבור סינון דרך מערכת דירוג. הגולשים יצפו בתמונותיה ויקבעו אם היא יפה דיה כדי להירשם לאתר. בינתיים, לחלק גדול מהגולשות אין תמונת פרופיל.

 

איך תטפל ההנהלה במשתמשות שאינן יפות מספיק, או שתמונת הפרופיל שלה אינה תואמת את מראה במציאות? כץ : "הנהלה תסיר את הגולשת מ- RichDate".

אתרי היכרויות אמריקאיים כבר הרחיקו בעבר משתמשות שהעלו במשקל או שהופעתן השתנתה.

 

חברת אינטרדייט, בעלת האתר, עומדת מאחורי אתרי היכרויות נישה רבים ומגוונים. ביניהם ניתן למנות אתר היכרויות לאנשים בעלי מוגבלויות, אתר היכרויות ללסביות ואתר עבור זוגות שמעוניינים להביא לעולם תינוק שלא במסגרת נישואין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
לא התקבלת? כנראה שאת לא מספיק יפה
צילום: סי די בנק
מומלצים