שתף קטע נבחר

העלאת תמלוגי גז: לחץ על השרים לאחר החגים

הפורום הציבורי למען העלאת התמלוגים יגייס למאבקו שרים וחברי כנסת. יו"ר ועד הפעולה האזרחי של הפורום, הרב מיכאל מלכיאור, נפגש היום עם שר האוצר, יובל שטייניץ: נפתחת לפנינו הזדמנות חשובה לחולל מפנה חברתי בישראל

הפורום הציבורי למען העלאת התמלוגים על אוצרות הגז הטבעי והנפט שיגלו משקיעים ישראליים יפעיל אחרי החגים מסע לחצים לגיוס תמיכתם של שרים וחברי כנסת במאבקו. יו"ר ועד הפעולה האזרחי של הפורום, הרב מיכאל מלכיאור, אמר היום (ב') בפגישה עם שר האוצר יובל שטייניץ כי אלפי אזרחים מכל רחבי הארץ חתמו על עצומת הזדהות עם מטרות הפורום ורבים מהם הסכימו להתנדב לפעולה במסגרת הקמפיין הפוליטי.

 

 

"המטרה שלנו היא גם למנוע שהפעם לא יחזרו על עצמם הלחצים האמריקניים מהסוג שהופעל בתחילת העשור כדי לעצור כל עיסוק בנושא. נפתחת לפנינו הזדמנות חשובה לחולל מפנה חברתי בישראל בכספי התמלוגים והאינטרס שהביא להקמת הפורום הוא שלא נחמיץ את ההזדמנות הזאת", אמר מלכיאור.

 

השר שטייניץ השיב: "אני משוכנע שהמעורבות של הרב מלכיאור בנושא נובעת מאכפתיות ומאזרחות טובה. חשתי כי חובתי לקבל אותו לפגישה בדיוק כפי שנפגשתי באותו עניין עם אנשים אחרים בתחום חיפושי הנפט והגז כמו יצחק תשובה וראשי חברת נובל אנרג'י". פגישתם נמשכה כ-30 דקות וחלקו של השר היה בהצגת הסיבות שהניעו אותו להקים את ועדת ששינסקי שבוחנת את שאלת המיסוי והתמלוגים.

 

"התחלנו לפני מספר חודשים בבחינה מקיפה של המדיניות הפיסקלית הראויה כלפי המשקיעים מחפשי הגז והנפט, אחרי כ-60 שנה שבהן לא נעשה כאן דבר בנושא. ועדת ששינסקי עובדת על הנושא בצורה מקצועית, רצינית ויסודית", אמר שר האוצר אבל מעבר לחילופי הדברים הכלליים והנימוסיים, לא נשמעה במהלך הפגישה בשורה כלשהי והצדדים נפרדו לאחר שכל אחד הביע את עמדתו בנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קידוח תמר 1
צילום: "אלבטרוס"
מומלצים