שתף קטע נבחר

בעקבות החרם: פעילי ימין התפרעו בקאמרי

במהלך ההצגה "אוי אלוהים" מאת ענת גוב ועדנה מזי"א, שחתומות על מכתב אריאל, פרצו ח"כ מיכאל בן ארי, איתמר בן גביר ואדם נוסף בקריאות "אתם גזענים" כלפי השחקנים שהיו על הבמה. המאבטחים הוציאו אותם וההצגה המשיכה כסדרה

שבוע וחצי לאחר מחאת האמנים נגד היכל התרבות באריאל - מגיעה המחאה הנגדית. שלושה פעילי ימין, ביניהם חבר הכנסת מיכאל בן ארי, התפרעו במהלך הצגה בתיאטרון הקאמרי והוצאו מהמקום על-ידי מאבטחים.

 

במהלך ההצגה "אוי אלוהים", מחזה מאת ענת גוב שביימה עדנה מזי"א - שתיהן חתומות על מכתב השחקנים והיוצרים שפורסם לראשונה ב-ynet ובו הודיעו כי יסרבו להופיע בהיכל התרבות באריאל - פרצו איתמר בן גביר, ח"כ מיכאל בן ארי ורוכש כרטיסים נוסף שהגיע ביחד עמם בקריאות "אתם גזענים" כלפי השחקנים עודד תאומי ושרה פון שוורצה.


בן גביר ובן ארי. בלב הסערה (צילום: גיל יוחנן)

  

תאומי, אחד השחקנים הוותיקים בתיאטרון הקאמרי, ביקש לומר לצועקים כי אין הוא חתום על מכתב אריאל, אך ללא הועיל. הצעקות באולם גברו וכך גם קולות נוספים בקהל, שביקשו להחזיר את הסדר על כנו. אחרי דקות ארוכות אמר תאומי בהתרסה: "בעקבות ההתנהגות שלכם, אולי בכלל כדאי לשקול אם יש בכלל למה להציג באריאל". מאבטחי התיאטרון, שקיבלו התראה מראש לאחר שצוות הסדרנים זיהה פרובוקציה פוטנציאלית, הוציאו את השלושה החוצה לקול מחיאות הכפיים בקהל. ההצגה נמשכה כסדרה.

 

האירוע התרחש ימים ספורים לאחר הדיון הסוער בוועדת החינוך של הכנסת, במהלכו הודיעה שרת התרבות לימור לבנת, בתשובה למכתב השחקנים והיוצרים, על כוונתה להכניס תיקון בקריטריונים לתקצוב באופן שיחייב תיאטראות נתמכים להופיע גם באריאל.

 

מהנהלת הקאמרי נמסר בתגובה לאירוע: "תיאטרון הקאמרי מוחה על האלימות של ח"כ שמנצל את מעמדו כחסין מפני החוק, ופוגע על הדרך בקהל ובשחקנים.

בכוונתנו לפנות ליו"ר הכנסת ולבקש את התערבותו. הקאמרי ימשיך להציג ערב ערב בכל מקום בו יש שוחרי תיאטרון ישראלי".

 

בקאמרי הוסיפו שלא לייחוס: "כיוון שמדובר ברוכשי כרטיסים אין באפשרותנו למנוע את כניסתם לאולם. עם זאת, המאבטחים יודעו וכך גם השחקנים. בסופו של דבר הקהל אמר את דברו באופן ברור, המפריעים הוצאו מן האולם ללא בעיות וללא התנגדות".

 

ראש עיריית אריאל, רון נחמן, אמר: "תושבי העיר מגנים כל בריונות בתיאטרון הישראלי ובמיוחד הבריונות שקרתה אמש בקאמרי. העיר אריאל מחבקת את הקאמרי ושחקניו שיבואו להציג בהיכל התרבות החדש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
תאומי. בלב הסערה
צילום: מאיר פרטוש
לאתר ההטבות
מומלצים