שתף קטע נבחר

ההתחדשות של ברוורמן - מכוון לראשות העבודה

ל-ynet נודע כי השר שיגר לחברי המפלגה גלוית שנה טובה וקרא להם: "הצטרפו אליי בהובלת המאבק". ברוורמן, שפתח לאחרונה במפקד מסיבי, פרש משנתו ולא שכח לעקוץ את ברק

השר אבישי ברוורמן משגר את יריית הפתיחה של המרוץ לראשות מפלגת העבודה. ברוורמן שיגר השבוע מכתב וגלויה לחברי המפלגה, בה הוא קרא להם: "הצטרפו אליי בהובלת המאבק, וסייעו בהשמעת קולה של מפלגת העבודה בתוך הממשלה - למען תהליך השלום ולטובת כולנו".

 

על הגלויה, שהגיעה לידי ynet, נכתב "התחדשות", ככל הנראה הסיסמה שתלווה את ברוורמן במרוץ לבחירות ראשות העבודה, לכשיתקיימו בעתיד. כבר לפני כמה חודשים החל ברוורמן במפקד מסיבי שנועד להגדיל את סיכוייו במרוץ עתידי, בדומה לח"כ שלי יחימוביץ', שגם היא מתעתדת לרוץ לראשות העבודה.

 

בין היתר, כתב ברוורמן בגלוית השנה טובה: "אופטימיות, תעוזה ויוזמה הם אלו שאיפיינו תמיד את דרכה של תנועת העבודה, והם שהביאו להקמת מדינת רווחה אשר ידעה להגן על עצמה ועל גבולותיה, תוך כדי שהיא חותרת לשלום עם כל שכנותיה. אופטימיות ותעוזה הם שצריכים להנחות אותנו, הדור הנוכחי של הנהגת המפלגה, כדי להביא לפריצת דרך".

 

השר בלי תיק, הממונה על ענייני המיעוטים, פרש גם את משנתו הכלכלית והחברתית: "אנו נדרשים לחזון חדש של תנופה ויצירה. חזון הפורץ את גבולות 'מדינת תל אביב', ומגיע במלוא העוצמה לגליל ולנגב. אנו חייבים לנתץ את כבלי הבירוקרטיה, לנקות כל בדל של שחיתות, ומעל לכל, אנו חייבים לא רק לטפל במערכות החינוך וההשכלה הגבוהה, אלא גם להזניקם לשמיים".

 

בנוגע לתהליך השלום, דרש ברוורמן מראש הממשלה, בנימין נתניהו, "לעשות כל שניתן כדי להביא להצלחת השיחות. יהיה עליו לגלות מנהיגות ולפעול לקידום האינטרס הישראלי האמיתי, ולהבחין בין עיקר לטפל. סדר העדיפויות ברור לחלוטין - הסדר קבע לשתי מדינות, שמירה על ביטחון ישראל וגבולותיה, מניעת זכות השיבה, שלום עם כל מדינות ערב, מניעת הסתה וחינוך לשלום בשני הצדדים. הנושאים האלו ולא המשך הבנייה בנוקדים או באלון מורה הם האינטרסים החשובים לנו". בתוך כך, ברוורמן קרא השבוע לנתניהו לפטר את שר החוץ ליברמן, בעקבות דבריו הפסימיים והחריפים נגד המשא ומתן עם הפלסטינים.

 

ברוורמן לא שכח לעקוץ גם את יו"ר העבודה, אהוד ברק, והאשים אותו במניעת דיון במוסדות המפלגה על עמדותיה בכל הנוגע לתהליך המדיני. "לאחרונה פניתי ליו"ר המפלגה בדרישה לכנס את מוסדותיה לדיון מסודר שיוביל לקבלת החלטות ברורות", כותב ברוורמן. "מפלגת העבודה, אם היא חפצת חיים, חייבת לעמוד על כך שהאינטרסים האלו הם שישפיעו על תהליך השלום, ולא הרצון העז של הימין לסכל את מהלך השיחות. לצערי, דווקא בתקופה זו, לא נשמע קולה של המפלגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני מכליס
השר ברוורמן. "למען השלום, לטובת כולנו"
צילום: דני מכליס
הסיסמה שעל הגלויה
מומלצים