שתף קטע נבחר

עריקאת מול שעת': מי ימלא מקום במשא-ומתן?

היומון המצרי "א-אהראם" דיווח, כי חברי ההנהגה הפלסטינית במחלוקת, לגבי השאלה מי יחליף את אבו-מאזן בשיחות עם ישראל אליהן לא יגיע

"מאבק שקט" מתנהל לאחרונה ברשות הפלסטינית בין שני בכירים, סאיב עריקאת ונביל שעת'. כך דיווח היום (שבת) היומון המצרי "א-אהראם". מקורות פלסטיניים אמרו לעיתון, כי בימים האחרונים מתנהל מאבק בין השניים סביב השאלה מי יעמוד בראש הצוות הפלסטיני למשא ומתן עם ישראל, לשיחות אליהן לא יגיע אבו-מאזן, וכן לשיחות אליהן יגיע אך יזדקק לצוות מסייע.

 

על פי הדיווח, חברי ההנהגה הפלסטינית חלוקים בשאלה האם יהיה זה עריקאת או שעת', שכן שניהם חברים בוועד המרכזי של הפתח ולשניהם היסטוריה ארוכה בעמידה בראש צוותי המשא ומתן מול ישראל, כמו גם מול ארה"ב. אולם לשעת' נרשם "יתרון קל" ברזומה, שכן הוא עמד בראש הצוות הפלסטיני גם לשיחות מול חמאס אשתקד.

 

תומכיהם של שעת' ועריקאת מציינים בתורם את ההיסטוריה הארוכה של כל אחד מהם, בניהול המשא-ומתן וכן בתפקידים הנוספים שמילאו.

 

עוד דיווח העיתון כי המאבק ביניהם על ראשות המשלחת הפלסטינית נחשף, כשהשניים ניהלו "קרב הצהרות סותרות" סביב המועד של סבב השיחות הבא עם ישראל בשארם א-שייח'.

 

שעת' פרסם הודעה כי ייערך "מפגש חשאי" כהכנה לסבב השיחות ואילו עריקאת פרסם הודעה השוללת זאת מכל וכל. שעת' שב והצהיר

 כי סבבי השיחות יכללו "פגישות פומביות וחשאיות" ואילו עריקאת ניסה בתורו לעצור את המהלך של שעת' באומרו, כי "אבו-מאזן יהיה זה שיעמוד בראש צוות המו"מ הפלסטיני".

 

למאבק זה יש גם היבט נוסף - מקורם של שני האישים. שעת' במקור מרצועת עזה ותומכיו מעוניינים שיקבל את התפקיד, שכן כך סוגיית ה"פיוס" עם רצועת עזה לא תיעלם. מנגד, עריקאת, שבמקורו מהגדה המערבית, כך חוששים תומכיו של שעת', לא ירבה לעסוק בסוגיה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שעת'. הודיע על פגישה בעבר
צילום: AFP
עריקאת. הכחיש דבר הפגישה
צילום: AFP
מומלצים