שתף קטע נבחר

בת ההרוגה לשופט: "תן דוגמה, מנע הרצח הבא"

בתה של אסתר גלילי, שנהרגה על-ידי פליט מסודן בתחנה המרכזית, פנתה לבית המשפט: "כשאני שואלת מדוע הורשע בהריגה ולא ברצח, עונים בפרקליטות שאני לא מבינה במשפטים. כתבתי מכתב מהלב - בזה אי אפשר לומר שאני לא מבינה"

בבית המשפט המחוזי בתל-אביב נערך היום (א') שלב הטיעונים לעונש במשפט המתנהל נגד יעקב אלפדל, פליט מסודן שהורשע שהרג לפני כחצי שנה את אסתר גלילי בת ה-70 סמוך לביתה, באזור התחנה המרכזית בתל-אביב, בשיאו של ויכוח שפרץ ביניהם. הקראת גזר דינו נקבעה ל-20 בספטמבר.

 

בתה של ההרוגה, קורין גלילי, עלתה אל דוכן העדים ופנתה לשופט בתיק, דוד רוזן, במכתב שהכינה. "בכל פעם שאני מבקשת מהפרקליטות לדעת מדוע הוא הואשם בהריגה ולא ברצח, תשובתם היא שאני לא מבינה במשפטים ושהרוצח היה שיכור", סיפרה.

 

"החלטתי לכתוב מכתב מהלב, ובזה כבר אי אפשר לומר שאני לא מבינה. ברצוני לבקשך לא להקל בעונשו של הרוצח. הוא לא רצח רק את אמי, אלא השאיר אחריו נפשות מיוסרות וכואבות שימשיכו להיות כך כל החיים. כבוד השופט רוזן, אבקשך לתת דוגמה ולהבהיר שאם משתכרים - ניתן להכות ולרצוח. הוא צריך לקבל גזר דין של רוצח. עליו לקבל עונש מרתיע ולו רק כדי למנוע את הרצח הבא ואת ההרס העתידי של עוד משפחות בישראל".

 

אלפדל, פליט סודני השוהה בישראל בניגוד לחוק, הורשע לפני כחודש שהרג את גלילי, בת 70 במותה, כשהכה אותה בראשה בשעת לילה, בשיאו של עימות שפרץ ביניהם ותועד במצלמות האבטחה באזור.

 

חילופי הדברים בין השניים החלה לאחר שהמנוחה הפילה פח אשפה לכיוונו. הוא, בתגובה, הכה אותה עד שהתמוטטה. לאחר מכן, גחן מעל גופה וניסה לגרור אותה מהמקום ללא הצלחה - ולכן נמלט מהמקום. היא פונתה לבית החולים, אך שם נקבע מותה.

 

"אלפדל הביא עצמו ברצון למצב של שכרות, פרץ כל מחסום ופעל באלימות בוטה ואכזרית כלפי נשים שנקלעו לסביבתו", כתב השופט רוזן בהכרעתו. "הוא היה מודע לעבירה והיה אדיש כלפי התוצאה הטרגית".

 

הנאשם עצמו ביקש גם הוא לשאת את דברו, והביע צער על מעשיו. "אני מתחרט על מה שקרה. לא הייתה לי כוונה לבצע כזה דבר. הייתי שיכור ולא ידעתי מה אני עושה. אני מצטער על הילדים שנותרו יתומים ולבי איתם. אני מודה לבית המשפט על ההגנה המשפטית שניתנה לי".

 

בהכנת הידיעה השתתפה ורד לוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב אלפדל. הביע חרטה וצער
צילום: רותם מלנקי
מומלצים