שתף קטע נבחר

לראשונה בנגב: שכונת אנשי משטרה

מיתר לובשת מדים: 37 מגרשים הוקצו בהגרלה לאנשי משטרה, שייהנו מסיוע כלכלי נרחב ומשכנתא בתנאים נוחים. המשתתפים נדרשו להביא המלצות ממפקדיהם, להציג יכולת עמידה כלכלית וגם להתחייב על שירות נוסף של 5 שנים

לראשונה בנגב: תוקם שכונת אנשי משטרה. מדובר ב-37 מגרשים בישוב מיתר, שהוקקצו לשוטרים שזכו בהם בהגרלה. במשטרה ציינו אתמול (א') כי הם בוחנים גם אפשרות של הקמת שכונות אנשי קבע בערד, ירוחם ודימונה.

 

 

37 מגרשים הוקצו כבר למשטרה במיתר, זאת לאחר שהחלו בשיווק 39 מגרשים לאנשי קבע במסגרת מעבר צה"ל דרומה עם הקמת עיר הבה"דים. בתחילה הוקצו כל המגרשים לאנשי קבע, אך חלקם לא עמדו בקריטריונים לקבלת המגרשים.

 

"המגרשים שנותרו ייועדו לציבור הרחב, עד שבאה המשטרה", אמר ראש המועצה אבנר בן גרא. "אנחנו מעוניינים לקלוט את אנשי המשטרה, אנשים איכותיים שאיכפת להם מהקהילה".

 

בן גרא ציין כי במשטרה הביעו התעניינות לגבי 30 מגרשים נוספים, אך לעת עתה מסתפקים במגרשים שהוקצו, שנמצאים כעת בשלב של פיתוח ובנייה.

 

בוחנים גם את ערד, ירוחם ודימונה

מיזם שכונת אנשי המשטרה במיתר היא יוזמה של אגף משאבי אנוש, שבראשו עומד ניצב עמיחי שי, וכן של המפכ"ל רב-ניצב דודי כהן.

 

שי מסביר, כי מדובר בתהליך מורכב שערך כשנתיים, במסגרתו המשטרה נכנסה למערך של צה"ל, המאפשר לאנשי כוחות הביטחון להקים שכונות מגורים. לדבריו, "ההגדרה של אנשי כוחות הביטחון כוללת גם שוטרים. שכונת אנשי המשטרה היא המשך לשכונת אנשי הקבע ונועדה לשמר כוח אדם איכותי בקרב כחולי המדים".

 

שיווק הבתים נעשה בצורה של הגרלה, כאשר השוטרים נדרשו להביא המלצות ממפקדיהם ולהציג יכולת עמידה כלכלית. שוטר שזכה בהגרלה נדרש לחתום ל- 5 שנות שירות נוספות.

 

בנוסף, שוטרים שזכו בהגרלה קיבלו מהמשטרה סיוע כלכלי נרחב ומשכנתא בתנאים נוחים במיוחד, כאשר השוטרים נדרשו להביא 20 אחוז מהמימון להקמת הבית בעצמם. שי מציין, כי המשטרה הוציאה מכרז לבנקים השונים כדי לקבל משכנתאות עם אחוזי ריבית נמוכים יותר ממחיר השוק עבור אזרח רגיל.

 

שי מוסיף כי מדובר בשכונה הראשונה בנגב שמיועדת לשוטרים, וכי הם בוחנים כעת גם את אזור ערד, ירוחם ודימונה. "אנחנו נשמח לבוא לאיזורים האלה, השוטרים יחזקו את האוכלוסייה המקומית ויפתחו את הנגב. בכל מקום בו תהיה הזדמנות לבנות שכונת אנשי משטרה, אנחנו נשמח להצטרף אליה ולשפר את מצבם של השוטרים".


פורסם לראשונה 12/09/2010 16:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים