שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מכונת הכביסה קרעה את הבגדים - ניופאן תפצה
  אדם שרכש מכונת כביסה מניופאן טען כי המכונה גרמה לקרעים בבגדיו וכי איבד ימי עבודה אחרי שהמתין מספר פעמים בביתו לצורך בדיקתה. בית-המשפט קבע כי ניופאן תפצה אותו ב-4,300 שקל על הקרעים, אובדן ימי עבודה, עוגמת נפש והוצאות משפט

  אדם שרכש מכונת כביסה מניופאן טען כי היא גרמה לקרעים בבגדיו אגב השימוש בה, כשהתוצאה היתה, להערכתו: 13-15 פריטים קרועים.

   

  בתביעה שהגיש לבית המשפט לתביעות קטנות בפתח תקוה, טען האיש כי מלבד הנזק שנגרם לבגדיו, אותו אמד ב 1,500 שקל, הוא הפסיד שמונה ימי עבודה לצורך בדיקת המכונה בביתו, החלפתה במכונה חליפית לצורך הבאתה לבדיקה בחברה, השבתה לביתו, תיקון תקלה שהתגלתה ברגלית, החלפת המכונה במכונה אחרת, החלפת המכונה האחרת לאחר שאף בה נתגלו פגמים וכדומה. התובע דרש פיצוי בגין אובדן ימי העבודה, הוצאות עבור נסיעות וכן פיצוי של 2,000 שקל עבור עוגמת הנפש שנגרמה לו.

   

   

  ניופאן טענה כי מבדיקות שערכה עולה כי מכונת הכביסה אינה קורעת בגדים, אך לא הביאה כל ראיות לתמיכה בטענה זו. בנוסף, הודתה ניופאן כי התובע המתין מספר פעמים בביתו לצורך בדיקת המכונה והחלפתה, אך חלקה על מספר הפעמים המדויק.

   

  חש שתלונותיו נופלות על אוזניים ערלות

  השופט עמית פרייז קיבל את מרבית התביעה וקבע כי הוא מקבל את גרסת התובע, לפיה המכונה גרמה לקרעים בבגדיו. גם לעניין אובדן ימי העבודה פסק השופט, כי הוא מקבל את דברי התובע, וקבע כי בחירתו של התובע להפסיד ימי עבודה מעידה על רצונו הכן והאמיתי להביא לפתרון הבעיה.

   

  עם זאת, נקבע כי התובע אינו זכאי לפיצוי בגין נסיעה הקשורה לתיקון מאחר ובמרבית הפעמים (למעט פעם אחת) המתין בביתו שלו. לעניין עגמת הנפש, נקבע כי התובע אינו זכאי לפיצוי בגין עגמת נפש עבור קריעת הבגדים או עצם ההמתנה לתיקון, אך זכאי לפיצוי בגין עגמת הנפש שנגרמה לו בשיחותיו עם נציגי החברה:

   

  "...יש לקחת בחשבון את העובדה שהתובע נאלץ לבצע שיחות טלפון רבות עם נציגי הנתבעת, תוך תחושה מובנת שרוב שיחותיו נופלות על אוזניים ערלות, בכך שאינן מועילות לקדם את הטיפול בענייניו כפי שכל אדם סביר היה מצפה". כתב השופט.

   

  לפיכך נקבע, כי ניופאן תשלם לתובע פיצוי של 1,500 שקל עבור קריעת הבגדים, פיצוי של 2,000 שקל עבור אובדן ימי עבודה וכן פיצוי של 500 שקל עבור עגמת הנפש. כן חויבה ניופאן לשלם לתובע הוצאות משפט של 300 שקל, ובסך הכל תשלם לו 4,300 שקל.

   

    

  לעיון בפסק הדין

   

  לאתר המשפט הישראלי פסק דין   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  8 ימי עבודה אבדו על מכונת כביסה
  צילום: index open
  מומלצים