שתף קטע נבחר

אחרי החג: הכפר הבדואי שוב נהרס, ושוב נבנה

חודש מאז שהכפר הלא מוכר אל עראקיב נהרס בפעם האחרונה, הגיעו אנשי מינהל מקרקעי ישראל בליווי שוטרים כדי להרוס אותו. ח"כ א-סאנע: "יוצרים תסיסה ומרי במגזר הערבי"

רשויות החוק נחושות להרוס את הכפר הלא מוכר בנגב: ארבע פעמים בנו תושבי הכפר הבדואי אל-עראקיב את בתיהם, לאחר שאלו נהרסו על-ידי אנשי מינהל מקרקעי ישראל - הלילה (יום ב') נהרס הכפר פעם נוספת - יממה אחרי תום עיד אל פיטר. לאחר שאנשי מינהל מקרקעי ישראל והשוטרים עזבו, מיהרו תושבי המקום לבנות אותו מחדש.


הכפר הבוקר, לאחר שנהרס בפעם הרביעית (צילום: צפריר אביוב) 

 

הכפר נהרס בפעם הרביעית בתחילת חודש הרמדאן, אך כמו בפעמים קודמות הוא נבנה מחדש. במינהל, כנראה, המתינו לסוף החג כדי להרוס את המבנים פעם נוספת.

 

ח"כ טאלב א-סאנע אמר כי "מבצעי ההריסות במקום יוצרים תסיסה ומרי במגזר הערבי בכלל ובנגב בפרט. אנחנו קורבן של מדינת ישראל". הוא הבטיח לבנות את המקום מחדש: "הפתרון היחידי הוא הכרה ולא עקירה ומתן היתרי בנייה ולא הריסה".

 

חיה נוח, פעילה למען זכויות הבדואים, סיפרה: "מדובר בנוהל הרגיל. הגיעו עשרות שוטרים והדחפורים באו אחריהם. הם הרסו את כל הבתים. הרסו את כל מה שבנינו ולא השאירו דבר. זו חרפה גדולה".

 

במינהל מקרקעי ישראל הדגישו כי ההריסות נעשו כדין ועל פי החלטת בית משפט, שקבע כי תושבי המקום פולשים לשטח לא שלהם, וכי נהגו בחוסר תום לב.

 

במשטרה אמרו כי הם פועלים כדי לחייב את תושבי אל-עראקיב בהוצאות הנגרמות למדינה בעקבות ההריסות, הנאמדות במיליוני שקלים. יחד עם פרקליטות מחוז דרום הם פועלים כדי להגיש תביעות אזרחיות נגד תושבי המקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכפר ההרוס, היום
צילום: צפריר אביוב
שוטרים בפינוי קודם (ארכיון)
הכפר נבנה מחדש. ארכיון
צילום: הרצל יוסף
מומלצים