שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  איזה צ'ארמר: נפרדים ממירי ו"אחד העם 101"

  לרגל שידור פרק סיום העונה, אנו מגישים לכם את מילון "אחד העם 101" המלא: מההזיות של מירי ועד שעון הסייקו, מהפלפל שומה ועד האחות תקווה. זו היתה הפסקל שהיתה

  א': אילנית

  שובה של אילנית כסיידקיק של מירי ב"אחד העם 101" היתה החלטה נכונה, כנראה. אילנית, שבתוך עשרה פרקים הפכה מחרדית גמורה שטיהרה את ביתה של מירי בקללות צווחניות ("אלמנה, כעורה, גלמודה, נבלה!"), סיימה את דרכה בסדרה באופן תמוה במיוחד כשהעתיקה את מקום מגוריה לאוקראינה.

   

  אלמנה, כעורה, גלמודה, נבלה!

   

  ב': בגדים

  מאה תלבושות, לא פחות, נתפרו למירי ב"אחד העם", והפכו את הופעתה של הדמות הגרוטסקית לפסיכית במיוחד. אם צריך מבין כולן לבחור אחת, זו תהיה התלבושת המופרעת הלבנה שלקחה לאופרה, או הצבעונית ההדוקה שבחרה עבור המסיבה לזכר ראובן ימח שמו.


  מירי בתלבושת החגיגית והצמודה. מופרעת (צילומים: ינאי יחיאל)

   

  ג': גרמנים

  הרי למי חייבת מירי את מעברה למגדל המגורים היוקרתי אם לא לגרמנים, שפיצו אותה על כך שגרמו לתקרית הלפיד המצערת בה נהרג ראובן? את התודה הוקירה להם הגברת פסקל במסיבה שערכה בביתה לזכר בעלה המנוח.


  ירון, יפית והעובד הזר במסיבה לזכר ראובן

   

  ד': דירת פאר

  רבים מצילומי העונה הנוכחית של "אחד העם" התקיימו בדירת הפאר של מירי במגדלי יוקרה בתל-אביב. רבים הופתעו לגלות שהצילומים אכן נערכו בדירה אמיתית, שנשכרה לצורך הצילומים. רוב הזמן השתדלו היוצרים והשחקנים לשמור עליה בשלמותה, מה שלא תמיד הצליח. טוב, ככה זה כשהכוכבת הראשית שלך עממית, אין מה לעשות.

   

  ה': הזיות

  חלק בלתי נפרד מעונתה המשודרגת של הסדרה היו ההזיות אותן חוותה מירי. בדרך כלל התארח בהן שפן ענק שאמור היה לסמל את דמותו של חבשוש, הבוס שלה, ובדרך כלל הן גם לוו בשירה של עפרה חזה, "אם ננעלו". ואל תשאלו אותנו מדוע. אבל מוצלחת מכולן היתה הזיית הסקס של מירי, באמצע העונה, בה השחקן אילן פלד המגלם את דמותה ערך מחווה קורעת מצחוק ל"Justify My Love" של מדונה.


  הפקחית ההוזה

   

  ו': וור וור ווי

  אחד הצדדים הפחות חזקים של הגברת פסקל היה מאז ומעולם השליטה בשפה האנגלית. בעונה החדשה התחלפו אמרות ה"אקסקיוז מי חביבי" בשיחות קולחות ובלתי אפשריות עם מייק, איש השגרירות והצ'ארמר האולטימטיבי, או עם השכן המבוגר היצירתי.

   

  "פירסט איט דה כריך אנד דן פרלארה פרלארה"
   

  "ווי אר אין א ביג ביג אליגטור" ו"ווי אר אין א ביג פאקינג יויו" אמרה בעודה שוהה במעלית, "ווי וור אין וורלד וור וואן אנד נאו איץ וורלד וור טרי" היא אמירה זכורה נוספת, אבל יותר מכולן אי אפשר לשכוח את הפצרתה במייק "פירסט איט דה כריך אנד דן פרלארה פרלארה". או בעברית: "שתוק ותאכל".

   

  ז': זבל

  כינוי החיבה השגור בפיה של מירי, כוכבת הסדרה. לכינוי "זבל" זכו על פי הסדר: ירון, בעלה של הבת יפית, יפית עצמה, אילנית, שולה, עוזרת הבית יהודית, השפית לה ליליאן, מייק והרשימה עוד ארוכה.


  יהודית, ירון, יפעת, האבא של התינוק והתינוק. יא זבל

   

  ח': חייקה

  בהופעת אורח, רגע לפני סיום הסדרה, הפציעה חייקה הזקנה. זה קרה כשמירי ותקווה אחותה ברחו אל דירתה הקודמת של פסקל ברחוב אחד העם 1, שם פגשו בקשישה שירתה לכל עבר וניסתה להבריח את חבר הילדות של תקווה, שבסך הכל רצה את היהלום (בשווי חמישה מיליון דולר) שהיא היתה חייבת לו.

   

  ט': טאבה טומבה

  שיר הנושא המעט מטרחן, יש לציין, של "אחד העם 101". את המילים, כמו גם את שמו של השיר, לא ממש הבנו וגם לא ממש טרחנו לנסות להבין, אבל מה שבכל זאת הפך את העניין למשעשע במיוחד הוא מבצע השיר, שלומי סרנגה, שגם לוהק לתפקיד השוטר בתחנה האילתית, בה מנסים למצוא את מירי בסיוע קלסתרון קופיפי משהו.

   

  הקליפ של "טאבה טומבה". אחלה ליהוק

   

  י': יפית/יפעת

  גם בעונה החדשה של "אחד העם" המשיכה מירי להיצמד לתסריט, כלומר להתבלבל תכופות בשמה של בתה, ועד היום איש לא באמת יודע האם היא נקראת יפית, או שמא יפעת. האות י' מציינת אצלנו גם את ירון, בעלה האוהב של יפית/יפעת והבעלים המסור של "נקניקולור", העסק המשפחתי הרופף.


  בת-חן ויפית. אז היא לסבית?

   

  ויפית? היא בכלל עדיין חושבת שהיא לסבית, ובת-חן יזיזתה לא ממש עוזרת לה להדחיק את העדפותיה המיניות. 

   

  כ': כביכול, בדיעבד

  בעונה זו התרבו אחיותיה של מירי, ומשום מה לתקווה (האחות מללאי, כלומר מאל.איי) נוספו עוד כמאה אחיות מתולתלות וגם ברי, אח הומו אחד. אחת מהאחיות, אותה גילמה יעל פוליאקוב, הצליחה לכמה דקות להחדיר לשפה העברית את המונחים "כביכול" ו"בדיעבד" בהם השתמשה ללא הרף.


  אחותה של מירי, כביכול

   

  מה שאנחנו עדיין לא מבינים זה את החור בעלילה: אם כל המשפחה התאחדה, היכן נמצא האח שעבר ניתוח לשינוי מין? הרי תקווה ומירי בעונה הראשונה אמרו "מאז שהוא הוריד ת'בולבול, נכנס הביתה עם ציצים ואמא נפלה ומתה...". אז איפה הטראנסג'נדר?

   

  ל': לייק א וירג'ין

  "אני הולך, לבכות לך חבר, תהיה חזק למעלה. איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא? לבד, על הגג, שבתות וחגים, לייק א וירג'ין". זה היה נאום ההספד של מירי לראובן בעלה המנוח, במסיבה שערכה לכבודו בביתה. הנאום זכה להשמעות רבות כאחד הפרומואים המוצלחים לסדרה.

   

  ההספד של מירי. לייק א וירג'ין

   

  מ': מ'כפת לי

  כנראה צירוף המילים המשומש ביותר ב"אחד העם". כל ויכוח, דיון, או שיחה בכלל, נגמרים אצל מירי באמירה הזו, ובמשיכה ארוכה של ה-כ' הגרונית הידועה שלה.

   

  נ': נענ"ע

  את עמותת נשים עשירות למען נשים עניות הכרנו בפרק פתיחת העונה, אז מונתה מירי לחברה בה, בערך. עם חלוף הפרקים הלשינה מירי לשלטונות החוק על עבירותיה של שולה נמירוביץ'-נמיר, על כך שעשקה את כספי קופת העמותה. אגב, במסגרת היותה של מירי דוברת העמותה היא זומנה לאירוע באופרה, אז נפלה מהמרפסת והגיעה לבית החולים.

   

  ס': סייקו

  שאיפותיה של מירי, מאז מותו של ראובן, מסתכמות בעניין פעוט אחד. הסייקו. אותו שעון בו היא חפצה כל כך, ואותו היא אמורה לקבל ביום פרישתה מתפקיד פקחית בעיריית תל-אביב. האם היא תקבל אותו בפרק האחרון? אנחנו בספק.

   

  חבשוש ומירי. מה יהיה עם הסייקו?

   

  ע': עפרה חזה

  ועכשיו חידה: מה הקשר בין שפן ענק, גבר המגלם דמות אישה בסדרה בערוץ 2, עובד זר ועפרה חזה? שום דבר, כנראה. ובכל זאת, משום מה בחרו יוצרי הסדרה ללוות את כל אחת מההזיות של מירי (ר' ערך) בשיר "אם ננעלו". אולי את הקשר, בעצם, אפשר לשמוע בחנוכת דירת הפאר של מירי במגדלים. אז תלבושותיה הן כהומאז' לבגדיה של חזה בחתונתה?


  מירי בהומאז' לעפרה חזה

   

  פ': פלפל שומה

  המתכון הסודי של מירי למטעמים אותם הגישה לבנות עמותת נענ"ע באירוע שערכה בביתה כלל שניצלים מגולגלים, פלפל שומה וגרין סוס. חדי העין, טוב בעצם לא רק הם, יכלו להבחין שהגרין סוס הוא למעשה נוזל הכלים שעשה צרבת נוראית לשולה. את פרק האלכוהול באירוע תפגשו בערך שבאות ק'.

   

  צ': צ'ארמר

  עוד אימרה מוצלחת מהסדרה היה הדיאלוג של מירי ומייק במעלית: "יא צ'ארמר, יא קסם, הייתי אוכלת אותך יא יפה אחד".

   

  "הייתי אוכלת אותך יא נסיךךךךך"

   

  ק': קווה קווה דה לה אומה

  קוקטייל הבית של מירי, אותו הגישה בארוחה במסגרת האירוע שקיימה בבית לבנות ארגון נענ"ע - זאת הגבוהה, זאת החירשת ושולה נמירוביץ'-נמיר. זאת החירשת, אגב, השתכרה אז באופן מוגזם כאשר ביקשה עוד ועוד מהקוקטייל, בטונים צורמים במיוחד.

   

  ר': ראובן

  בעלה המנוח של מירי, או כמו שהיא אומרת: "אם הוא לא היה מת, הייתי עדיין תקועה בדירת שיכון באחד העם 1". מירי וראובן נפגשים מפעם לפעם כשהיא לבד בעיקר, והוא מפציע ומפתיע עם בדיחות לא מצחיקות, כראוי לדמותו. המפגשים הקבועים יותר מכל של השניים נערכו בסוף כל פרק על המרפסת של מירי בבית, כשהוא בעיקר עודד אותה לקיים יחסי מין.

   

  מירי, ראובן וההזיות

   

  ש': שורף

  על המרפסת של ראובן, בנוסף לעידודה לקיום יחסי מין או בעצם כחלק מהעניין, השקה אותה משקה אלכוהולי (שדי דפק לה את הראש). היא, לאחר כל שוט, בחרה לצעוק "אחחח, שורף!". העניין תורגם גם לשיר, שלמרות שהיה מושקע במיוחד בהפקתו, נדמה שאמור היה אך לא הצליח לשחזר את ימיו הגדולים של "חתולה שחורה".

   

  ת': תקווה

  אחותה המקורזלת של מירי, שָבָה מלליי (כבר הבנתם מה זה אומר, לא?) לקראת סוף העונה. השתיים מתאחדות לקראת פרק הסיום שישודר הערב (22:00, ערוץ 2).


  מירי ותקווה. יש תקווה לעוד עונה?

   

  שמועות רבות נפוצו לאחרונה סביב סיום דרכן של מירי ותקווה על המסך, והתקווה שלנו היא שזו לא המילה האחרונה שאנחנו שומעים מהשתיים האלה. למרות שלמען האמת אנחנו בספק. אבל היה כיף.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אילנית ומירי. מה פתאום אוקראינה?
  צילום: ינאי יחיאל
  לאתר ההטבות
  מומלצים