שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רוצח לוכד הנחשים רוצה להשתחרר: "ימיי ספורים"
  הראל הרשטיק, המרצה מאסר עולם בגין רצח יעקב סלע, טוען שהוא סובל ממחלת ריאות קשה וסופנית: "מצבי הולך ומידרדר"

  "ימיי ספורים, שחררו אותי מהכלא". כך מבקש הרוצח הראל הרשטיק, בן 35 שהורשע ב-1998 ברצח לוכד הנחשים יעקב סלע ונשפט למאסר עולם. לטענתו, הוא סובל ממחלה קשה ומצבו רק מחמיר.

   

  סלע, שנחשב לאחד המומחים הגדולים בארץ לנחשים, היה בקשר עם הרשטיק ולימד אותו לטפל בנחשים. במקביל, נוצר קשר רומנטי בין סלע לאמו של הרשטיק, רינה.

   

  במהלך היכרותם, גנב הרשטיק מסלע צ'קים בסך בסכום 50 אלף שקל ופדה אותם. כשסלע גילה זאת, התחייב בפניו להחזיר את הכסף. לפי כתב האישום שבו הורשע, ב-1996 קבע הרשטיק עם סלע בכפר סבא, והם נסעו יחד עם אדם נוסף צפונה. בדרך, ירה הרשטיק בסלע באקדח השייך לאמו. הרשטיק וחברו קברו את סלע ברמת הגולן. במשך כמה שבועות היה סלע נעדר, עד שנמצאה גופתו.

   

  בבקשה שהגיש לוועדה לשחרור מוקדם, ביקש הרשטיק לשחררו עקב מחלת ריאות קשה וסופנית ממנה הוא סובל. בדיון בפני הוועדה אמר כי הוא מתאשפז באופן חוזר ונשנה בבית החולים עקב התקפים, ותנאי הכלא גורמים לו סבל שאינו הומני. הוא ביקש לשחררו למשך חצי שנה, כדי לראות אם ההתקפים יחזרו באותה התדירות כמו בכלא.

   

  הרשטיק טען בדיון כי בית החולים אינו מצליח לתקן את הנזק בריאותי שנגרם לו בכלא. "מאז הגשת הבקשה אושפזתי כבר חמש פעמים נוספות והמצב הולך ומידרדר", אמר. "חמור מכך, המחלה היא סופנית, אין על זה ויכוח. מה שמצפה לי זה פשוט למות מדום נשימה. אני אגיע לזה, אם לא היום אז מחר. אני לא מבקש להשתחרר, אני מבקש לחיות".

   

  הטיפול שהוא מקבל משירות בתי הסוהר, לטענתו, אינו מספק ביחס לטיפול שיוכל לקבל מחוץ לכלא, שם גם יוכל לנשום אוויר נקי שעבר סינון, ללא עשן סיגריות. עוד טען, כי עקב התנאים בכלא הוא סובל מזיהומים קשים שסיכנו את חייו. ''אני לא יכול לרדת מהמיטה, אני מרותק למכשיר".

   

  בסיום הדיון החליטה הוועדה להמתין לקבלת חוות דעת של רופא מטעמו של הרשטיק. אולם בינתיים, לא מאפשר לו השב"ס לצאת לבדיקה - והוא עתר נגד כך לבית משפט לעניינים מנהליים בפתח תקווה. בעתירה הוא טוען שיש חשש לחייו, וכי פנה לרופא מומחים אך הם דרושים לערוך את הבדיקות מחוץ לכותלי הכלא. "מצבי רע, והולך ומידרדר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרוצח הראל הרשטיק
  צילום: אלעד גרשגורן
  יעקב סלע. נעדר במשך שבועות
  צילום רפרודוקציה: אלעד גרשגורן
  מומלצים