שתף קטע נבחר

מגדלי העופות: "מחירי הביצים יעלו אחרי החגים"

ארגון מגדלי העופות מתכוון לפנות למשרד החקלאות בבקשה להעלות את מחירי הביצים לצרכן בתום חגי תשרי ב-10-7%. הסיבה: מחירי המים והגרעינים עלו. עד כה לא היתה כוונה במשרד החקלאות להעלות את המחירים

האם אחרי החגים יעלו מחירי הביצים? ארגון מגדלי העופות מתכוון לפנות מחר (ה') למשרד החקלאות בבקשה להעלות את מחירי הביצים לצרכן אחרי חגי תשרי ב-10-7%.

 

לפי המגדלים, ההתייקרות נדרשת בעקבות עליה במחירי הגרעינים למאכל העופות בכ-10% ועליה בהוצאות הנוספות של המגדלים. 

 

"בחודשיים האחרונים התייקרו תשומות המזון ועלו מחירי המים, והוצאות הללו מתחילות לפגוע בפרנסה שלנו", אמר ל-ynet

יעקב כהן, מזכיר ארגון מגדלי העופות בארץ. "מתוך התחשבות בציבור הצרכנים וכדי כדי לא לפגוע בעם ישראל בחג, מייד לאחר החגים נפנה להנהלת משרד החקלאות ונבקש לפעול לעדכון מחיר הביצים".

 

היקף צריכת הביצים ברשתות השיווק בארץ הוא מעל למיליארד וחצי ביצים בשנה. 2% מהצריכה הם ביצי פרימיום ו-97% מהצריכה היא של ביצים שמחירן נמצא בפיקוח. מחיר ביצי מאכל באריזה קמעונאית של 12 ביצים, נע בין 9.55 לתריסר ביצים בגודל מדיום, 10.75 שקלים לביצים בגודל לארג', ו-12 שקל לתריסר ביצים בגודל אקסטרה לארג'.

 

מדי שנה במשרד החקלאות מעדכנים את מחירי הביצים - למעלה או למטה. אם חלה עלייה מצטברת של מעל 3% במחירי התשומות, מעלים את מחירי הביצים בהתאם. לפי משרד החקלאות, עד לפני כמה ימים, לפי תחשיב אוגוסט, היתה עליית מחירי תשומות, אבל כרגע אין במשרד כוונה להעלות את מחירי ביצי המאכל. במשרד החקלאות מסרו: "עד שלא נבחן את מחירי התשומות של ספטמבר, לא יעלו המחירים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
יותר הוצאות יותר יקר. ביצים
צילום: סי די בנק
מומלצים