שתף קטע נבחר

ח"כ משה גפני נגד בג"ץ: נפסיק לשלם מסים

יו"ר ועדת הכספים יצא בהתקפה חריפה על בית המשפט העליון, בעקבות פסיקה נוספת בנושא בית הספר בעמנואל, ואמר כי הוא גרוע שבעתיים מתקופת השופט אהרן ברק. הוא השווה את בג"ץ לצאר הרוסי ואיים במרד מסים

חבר כנסת מיהדות התורה יוצא בהתקפה חריפה נגד בית המשפט העליון ומאיים גם במרד מסים. בראיון ל"רדיו קול חי", ששודר אמש (יום ד') אמר ח"כ משה גפני כי בית המשפט פוסק כל הזמן נגד החרדים. "מה נעשה? אז אני אגיד לך, אנחנו נפסיק לשלם מסים".

 

בראיון, שנערך לאחר שבג"ץ אישר לפתוח מוסד פטור לבנות בעמנואל שלא יתוקצב על ידי המדינה, השווה יו"ר ועדת הכספים בין בית המשפט העליון בתקופות קודמות לתקופה זו.

 

 

"אם חשבנו שבית-המשפט העליון, בראשות אהרון ברק, היה הכי גרוע - מתברר שבית-המשפט הנוכחי גרוע שבעתיים.

 מקום שבו, כמו בהיסטוריה אצל הצאר הרוסי, שהיה מחליט מה שהוא רוצה, פוגע במי שהוא רוצה ולא חייב למסור דין וחשבון לאף-אחד. אין לו דיאלוג עם אף-אחד, כך הם מתנהגים".

 

גפני אמר כי "בית-המשפט פוסק כל הזמן ללא הרף נגדנו". בהמשך הראיון הוא הזהיר: "אם הוא לא ירסן את עצמו, ואם הוא חושב שבאמת הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה ולהתנהג כמו תגרן מהשוק... תראה, אנחנו ננצח. מה נעשה? נפסיק לשלם מסים". הוא הוסיף: "אנחנו ננצח כי אנחנו נמצאים פה ממעמד הר סיני, הם (בג"ץ) נמצאים פה רק עכשיו".

 

הוא גם התייחס לדיונים בבג"ץ נושא לימודי הליבה ושוב הזכיר את אי תשלום המס. "אנחנו נפסיק לשלם מסים, מה יקרה?יזרקו אותנו לבית הסוהר. הכסף הוא שלנו, אבל אם חס וחלילה ינסו לפגוע בחינוך של הילדים שלנו והפסקת התקצוב זה מלחמה. אם זה יקרה יש הרבה דרכים לנהל מאבק. אני לא מציע לאף אחד לנסות אותנו".

 

גפני התייחס גם לאפשרות כי תיתכן פנייה להסרת חסינותו. "אני יודע שבעקבות השיחה

 אני אקבל מבית המשפט, אולי אפילו יבקשו להסיר ממני את החסינות. אני מרשה לעצמי לדבר עליהם ככה, כי מישאל חשין קרא לי בתקשורת שאני מדבר כתגרן מהשוק. אם מותר לו לדבר עלי ככה מותר לי לדבר עליהם ככה".

 

אין זו הפעם הראשונה שח"כ גפני מתבטא נגד בג"ץ. לפני שלושה חודשים הוא אמר, בעקבות ביטול גמלת ההכנסה, כי מדובר "בפסק דין ברמה נמוכה מבחינה מקצועית. אין שום קשר בין דבר אחד לשני". הוא הוסיף, כי "עבור אלפי משפחות הקצבה זו היא פת הלחם, ואני לא מתכוון שהיא תיפסק בגלל הזנחה שלנו חברי הכנסת. אני מאוד מכבד את מערכת המשפט אבל בג"ץ לא נתן מעולם פסק דין לטובת המגזר החרדי".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים