שתף קטע נבחר

אצטדיון ר"ג ייבנה מחדש. אבי לוזון: "יום היסטורי"

במסע"ת חגיגית התמוגג יו"ר ההתאחדות מהבית החדש של הנבחרת, שבנייתו תסתיים בעוד חמש שנים וחצי. עלות הפרויקט: כ-900 מיליון שקל. פרצלינה: "מגיע לנו אצטדיון יפה כמו בחו"ל"

בונים לנו אצטדיון. אם הכל ילך כשורה, בעוד כחמש שנים וחצי אמור לעמוד ברמת גן אצטדיון לאומי חדש, שימנה 60 אלף מקומות ישיבה ויחליף את המגרש הקיים בן 40 השנה. במסיבת עיתונאים שקיימה ההתאחדות לכדורגל יחד עם עיריית ר"ג , מתברר שעלות האצטדיון היא בין 850 ל-900 מיליון שקל.

 

"מגיע לנו ולספורטאים שלנו שיהיה פה אצטדיון יפה כמו אלו בחו"ל", סיפר מנכ"ל היכלי הספורט, ניר פרצלינה. "החזון שלנו שיבנה אצטדיון מודרני ומוביל שישלב בתוכו פונקציות רבות לרווחת תושבי ר"ג ומדינת ישראל. מינינו ועדת היגוי. המטרה שלה לבחור אדריכלים שיבנו את האצטדיון. נשתף את הציבור הישראלי בהליך, נתייעץ גם עם אנשי התרבות למטרת מופעים".

 

ראש עיריית ר"ג, צבי בר, הוסיף: "זו דרך ארוכה, אבל היא הקצרה ביותר. לאחר הרבה מאוד שנים, הצוות הזה הניע את הגלגלים ולכן אנו ישובים כאן. על אנשי ההתאחדות, הספורט והתרבות, למלא את התוכן. ברגע שיהיה האצטדיון יהיה שינוי ביחס לכדורגל והוא יעלה אותנו ברמה עולמית גבוהה מאוד. דיברתי עם נשיא המדינה שיעזור לנו למצוא משקיע".

 

יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון: "עם יד הלב, אני די נרגש. זה יום היסטורי למדינת ישראל. כולם מדברים על האצטדיון שהוא רחוק ולא מהנה שקיים 40 שנה. כמי שמסתובב באצטדיונים מודרניים תמיד אמרתי למה אי אפשר כאן. הצלנו לגייס את מנהל מקרקעי ישראל, שאמרו לי שהם גוף בירוקרטי שמכשיל ואני מודה להם על העזרה שלהם. זה נשמע כחלום, אבל הלוואי ונעמוד פה עוד חמש שנים וחצי".


לוזון ובר במסע"ת. בעוד 5.5 שנים: בית חדש לנבחרת (צילום: יועד כהן)

 

לוזון המשיך: "הכי חשוב שיהיה אצטדיון עם 60 אלף מקומות שישמש להופעות. תמיד תבוא השאלה מאיפה תביאו 900 מיליון שקל? בגדול חצי מיליארד שקל נגייס ממקורות עצמיים ו-400 מיליון ממועצת ההימורים. זה עוד לא נסגר, אבל תסמכו עליי זה יקרה. מדובר באצטדיון לאומי, לא של צבי בר, לימור לבנת או אבי לוזון, הוא צריך להיות ממומן בחלקו ע"י מועצת ההימורים. אני מייחל שלפתיחת האצטדיון אפעל שגמר ליגת האלופות יהיה פה".

 

"זה יהיה יותר מדהים מאצטדיון האמירויות"

"מי שייתן יותר כסף, כך יינתן השם לאצטדיון", התבדח לוזון והתייחס לתקופה שבה יחלו העבודות במגרש, "מדובר בפרויקט לאומי, יש לנו חלופות, בין אם זה אצטדיון בלומפילד או טדי שבירושלים. כל האצטדיון ייהרס ללא יוצא מן הכלל. אנחנו רוצים מישהו שבנה כבר חמישה אצטדיונים לפחות כדי שיהיו כמה שפחות טעויות". 


ארסן ונגר ב'אמירויות'. מצאו את ההבדלים (צילום: גטי אימג'ס)

 

"דברים טובים קורים בקדנציות שלי. הרבה שנים אנשים דיברו, אבל לשמחתי וגאוותי - עם הרבה התרגשות אני מבצע. רואים שזה קורם עור וגידים. אני מתפלל

 שאהיה יו"ר ההתאחדות כשהאצטדיון יהיה מוכן. מול עיניי ראיתי את אצטדיון האמירויות של ארסנל, רק שזה יהיה הרבה יותר מושלם ומדהים".

 

אורלי פרומן, מנכ"לית משרד התרבות והספורט: "אצטדיון ר"ג, בעידן של היום, לא עונה לדרישות האירגונים הבינלאומיים. לשמחתנו יש יותר ויותר קבוצות במפעלים האלה ואני שמחה על המהלך".

 

מחזיק תיק הספורט בעיריית ר"ג, רמזי גבאי, סיכם: "מבטיח שהפעם זה הולך לקרות. הפרויקט הזה הוא הכי טוב בארץ. העניין התקציבי לא צריך להדאיג, גם אם לא נמצא ספונסר יש לנו דרכים אחרות למצוא מימון, כמו חברות הבי.או.טי, שכבר רוצות להיות חלק בפרויקט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבי לוזון במסע"ת
צילום: יועד כהן
מומלצים