שתף קטע נבחר

עבריין במדים: "נדחקנו לפינה ונאלצנו לפעול"

יוסי לוי, אחד מארבעת השוטרים שהעליון דחה את ערעורם ושלח אותם לשנת מאסר, מאוכזב מההחלטה. "היה כישלון מערכתי בנהריה. הופקרנו. הפיקוד לא שמע את צעקתנו", הוא הוסיף שישמח לחזור לשרת במשטרה

ארבעת השוטרים הנוקמים, שבית המשפט העליון דחה הבוקר (יום ב') את ערעורם ושלח אותם לשנת מאסר בפועל - כפי שקבע בית המשפט המחוזי בחיפה - מתקשים לקבל את ההחלטה. אחד מהם, יוסי לוי, אמר: "כשמדובר בכישלון מערכתי, ראוי לזכות אותנו. אנחנו מאוכזבים מאוד והדרך ארוכה. שילמנו מספיק בשלוש שנים ארוכות וקשות. הבנו את המסר וראוי היה להסתפק בזה".

 

לוי ניסה לשמור על קור רוח, אך לא הסתיר את אכזבתו: "אנחנו מאוכזבים בעיקר על סעיף הפרת האמונים. אנחנו אוהבים את המדינה ואת משטרת ישראל והיינו רוצים לחזור לשרת. מאוד כואב וחורה לנו".

 

כשנשאל אם הוא חושש להיכנס לכלא, השיב: "אני לא חושש לחיי. גם עצם המעצר לא מפריע לי וגם לא לאף אחד אחר. מה שמפריע לנו היא ההרשעה בסעיפים החמורים, כי היה כישלון מערכתי בנהריה. הופקרנו. הפיקוד לא שמע את צעקתנו. היום הפיקוד הפיק לקחים, אולי בעקבותינו אולי לא. אנחנו עשינו את חשבון הנפש שלנו מזמן ועושים אותו כל יום. נדחקנו לפינה ונאלצנו לעשות מעשה חמור".


השוטרים בבית המשפט העליון (צילום: גיל יוחנן)

  

גם נשות השוטרים התייצבו נגד החלטת בית המשפט העליון. מנכ"לית ארגון נשות השוטרים והסוהרים, אביגיל שררה, אמרה כי עונש של מאסר על תנאי או עבודות שירות היה ראוי יותר. "לשוטרי נהריה לא היה את הגיבוי במלחמתם האמיצה והנחושה מול

 ארגוני הפשיעה. מדובר באירוע מכונן ותמרור אזהרה, שמחייב את העלאת כושר ההרתעה של המשטרה ומערכת אכיפת החוק, כדי לתת מענה הולם לפעילות עבריינית כלפי לובשי מדים ואנשי ציבור, הן ברמה המקומית והן ברמה הארצית".

 

ויש מי שמנסה בכל זאת למנוע את כניסתם של ארבעת השוטרים לכלא, בעוד חודש בדיוק. ח"כ אריה ביבי (קדימה) אמר ל-ynet כי בכוונתו להגיש בקשת חנינה לנשיא המדינה. "אני מכבד את החלטת בית המשפט. ציפיתי שיקלו בעונשם. לא ייתכן שעבריין שהפגין טרור בנהריה יקבל 11 חודשי מאסר והם יקבלו 12. מי שעשה את הטעות שם אלו המפקדים שלהם. היו יותר מידי אורות שהצביעו על טרור ואף אחד לא נתן להם הגנה. יש לנו מעל 40 חתימות של חברי כנסת וגם של ראשי רשויות והנשיא הוא זה שיחליט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוסי לוי בבית המשפט העליון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים