שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "ביהמ"ש לא יקבע מה ישודר בגלגלצ"

  שיטת הפלייליסט זכתה לתמיכה מבג"צ, בדיון שנערך עקב עתירה שהוגשה כנגד פעילות התחנה. השופטת בייניש: "הטענות חמורות מאוד - אך בלי שום תשתית". השופטת נאור: "לא צריכות להיות פרוטקציות, אבל מה רע בנוהל הקיים?"

  שופטי בית המשפט העליון הביעו הבוקר (ב') תמיכה בשיטת הפלייליסט של תחנת הרדיו הצבאית, גלגלצ. הדיון נערך היום בהמשך לעתירתו של עו"ד גיא אופיר שהוגשה לפני כשנה, בה טען כי פעילות התחנה אינה מסודרת בחוק, ורשימת ההשמעות בה, ה"פלייליסט", לוקה בחוסר חוקיות, היעדר פיקוח, חוסר שקיפות וניגוד עניינים.

   

  את העתירה הגיש אופיר לדבריו כמאזין וכאזרח, ולאחר שנפגש עם יוצרים צעירים שטענו בפניו כי הם לא מגישים עתירה כנגד התחנה מחשש שייראו כאילו הם לא מספיק מוכשרים, וכפועל יוצא יהיה זה מצב של סגירת חשבון. עוד טען בעתירתו כי ישנה בעייתיות במינוי עורכים בתחנת הרדיו וכמו כן קיימת בעיית ניגוד עניינים בין תפקידים שונים בהם אוחזים אנשי התחנה.

   

  בראש חבר השופטים ישבה נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, והשופטות נאור וחיות, שדחו את טענת העותר לפיה יח"צנים פונים לעורכים המוזיקליים של התחנה, במטרה לשכנע אותם להכניס שירים לפלייליסיט.

   הנשיאה בייניש ענתה כי אין אחיזה בטענה שמכתיבים לתחנת הרדיו אילו שירים ייכנסו.

   

  השופטת נאור הוסיפה כי "אנחנו כבית משפט לא נבחר שירים. זה לא תפקידנו. אין מחלוקת על כך שלא צריכות להיות פרוטקציות. הציבו נהלים איך הוועדה נוהגת, מה רע בנוהל שהוצג בדבר הצגת השירים?".

   

  בתשובה, ענה העותר כי קיים נספח שאומר כיצד צריכים להתנהל התכנים בתחנה, מסמך שלא נחתם על ידי אף גורם בעל סמכות, מה שמביא להחלטות שרירותיות לטענתו. בתגובה, ענתה השופטת בייניש כי "אדוני טוען טענות חמורות מאוד - אך בלי שום תשתית". עם זאת, הורה בית המשפט לקדם את הסדרת חוקיות פעילותה של גלגלצ, שעליה אמון הפיקוד העליון בראשות הרמטכ"ל - בתוך 45 יום.

   

  עו"ד גיא אופיר טען בשיחה עם ynet כי מבחינתו מדובר בהצלחה גדולה. "16 שנה התחנה פועלת בלי פקודה, ועוד 45 יום זה יקרה, לרבות הסדרת עניין הפלייסליט. אני רואה בעתירה הישג משמעותי".

   

  מגלי צה"ל נמסר בתגובה: "אנחנו מרוצים. בית המשפט ציין לטובה את העבודה המקצועית ושקיפות הנהלים בשיטת הפלייליסט, וקבע כי אין מה לדון בנושא זה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זמר השנה, אברהם טל, באולפן גלגלצ. "מה רע בנוהל הקיים?"
  צילום: אסי כהן
  לאתר ההטבות
  מומלצים